23 липня на П"ятничанському кладовищі у Вінниці ховали поета Анатолія Бортняка. Він помер на 72-му році життя від раку печінки.
— Бортняк був провідним поетом не області, а України, — говорить Анатолій Подолинний, професор Вінницького педуніверситету ім. Коцюбинського. — Поезія Анатолія Агафоновича заклична, глибоко моральна, чесна і правдива. І жив він так, як писав, — гідно. Важко знайти сучасного митця, який би так дорожив совістю і честю.
У доробку поета близько 50 збірок ліричних віршів, біблійних переспівів, книжок для дітей, літературних пародій, сатиричних мініатюр та публіцистики.
— Мені важко говорити, бо я втратив не тільки хорошого друга і порадника, а ще й свого свата, — говорить Василь Гальчевський. Його син одружений із донькою Бортняка. — Якось я спитав, чому він не написав жодного інтимного вірша. У відповідь почув: "Соромно перед доньками та жінкою".
У Анатолія Бортняка залишилося дві дочки.












Коментарі