Три випадки захворювання на ботулізм зафіксували в Україні 3–6 червня. У Вінниці в'яленим карасем отруїлися 38-річний Вадим Шевчук і його батько Віктор, 62 роки. У Сумах після вживання в'яленої плотви захворів 38-річний фельдшер.
Батько із сином перебувають у реанімації. Віктор Шевчук кілька днів був у медикаментозній комі.
— Зараз у нього вже проявляються дихальні рухи. Пробуємо час від часу відключати від апарата штучного дихання. Психічно — стає адекватніший, — говорить завідувач відділення реанімації Вінницької лікарні ім. Миколи Пирогова Олександр Доцюк.
Родичі постраждалих збираються звертатися до суду.
Фельдшер із Сум досі підключений до апарата штучного дихання.
— Перспектив мало. У нього блискавичний злоякісний перебіг хвороби, — каже головний лікар Сумської обласної інфекційної лікарні Андрій Сніцар, 54 роки. — В Україні немає зареєстрованої протиботулічної сироватки. Адекватного лікування чоловік не отримає.
Один шматок риби може бути заражений ботулізмом, а інший — ні. Найнебезпечніше м'ясо — ближче до кишківника. Наприклад, ребра. Краще не ризикуйте. До пива беріть інші закуски.
Минулого тижня у столиці рибою отруїлися четверо людей. Усі купували її в супермаркетах. Один чоловік помер.
Отруйну рибу в усіх випадках виготовляли у селі Павлівка Світловодського району на Кіровоградщині. Зараз підприємство закрите. Поліцейські не можуть туди потрапити без рішення суду.
— Коли його отримаємо — до розслідування залучать експертів. Визначать, де саме був збудник ботулізму, — говорить Володимир Рубан зі Знам'янської прокуратури на Кіровоградщині.
Власник рибного підприємства — Антон Меркулов. Він відмовляється коментувати ситуацію.
Коментарі