— Українці — не здатна до державотворення нація хамів і руїнників, — сказав 1931-го український історик В'ячеслав Липинський. Йому свій новий роман "Забуття" присвятила письменниця 33-річна Таня МАЛЯРЧУК. Книжка вийшла у львівському Видавництві Старого Лева.
— За гетьмана Павла Скоропадського, 1918-го, Липинський стає послом в Австрії. Він один із перших почав говорити про важливість створення Української держави. Володимир Винниченко і Михайло Грушевський називали його мерзотником. Зараз ми маємо викривлені знання про цю епоху — зі школи і з університету. Щоб добратися до правди, я більше року працювала з пресою та історичною літературою в австрійській національній бібліотеці. З'ясувала, що тоді у Відні виходили 15 україномовних газет.
Іванофранківка Таня Малярчук сім років живе в Австрії.
— Перші 100 сторінок "Забуття" переписувала п'ять разів. У романі є дві сюжетні лінії — сучасна й історична. У першій — дівчина, що боїться смерті, бореться з панічними нападами. Вона передивляється старі газети. Хоче пересвідчитися, що в історії ще лишилися незабуті імена. Так натрапляє на інформацію про В'ячеслава Липинського. Друга сюжетна лінія — це детальна розповідь його біографії. У маєтку історика в селі Затурці на Волині раніше був колгосп, а тепер зробили музей. У 1970-х пияк за пляшку самогону втрамбував трактором могилу Липинського. Коли мені про це сказали, я була шокована. Подумала, яка ж страшна наша земля. Скільки забутих кісток розсипано без могил?
Таня Малярчук на початку жовтня презентує "Забуття" в Києві, Львові та Івано-Франківську.
— Це історичний роман про замучену чварами і туберкульозом українську інтелігенцію. Покинуту напризволяще всіма союзниками, незрозумілу для народу, — каже про книжку письменниця 43-річна Мар'яна Савка.
У книгарнях роман Тані Малярчук "Забуття" коштує 80 грн.
Коментарі