Четвер, 03 липня 2008 07:05

Сума хабара в Україні виросла вдвічі

Автор: малюнок: Володиимир КАЗАНЕВСЬКИЙ
 

Сьогодні в Україні середня сума хабара складає 25–26 тис. грн. Торік ця цифра була майже вдвічі меншою — 15–16 тис. Такі дані навів Леонід Скалозуб, 45 років, із департаменту Держслужби по боротьбі з економічними злочинами.

Найактивніше корупція процвітає у сфері вирішення земельних питань. Там більше спроб "дати на лапу" і великі суми.

Цього року також зареєстрували вдвічі більше випадків, коли чиновникам пропонували хабар сумою понад 10 тис. грн. 85 разів вимагали більш ніж 30 тис. грн. Із них 42 хабарі припадають на земельні питання. Найбільше — 26 млн грн — дали голові сільради в Криму.

Окрім земельних хабарів, у трійці лідерів також чиновники-корупціонери зі сфер охорони здоров"я й освіти. Також часто доводиться платити, щоб отримати дозвіл на оренду приміщення в будівлі, що належить державі.

— Це пов"язано з інфляцією. Ціни підвищилися на все, і цілком логічно, що сума хабара так само виросла, — припускає Володимир Чемерис, член громадської ради МВС із питань прав людини.

Зараз ви читаєте новину «Сума хабара в Україні виросла вдвічі». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Погода