вівторок, 10 лютого 2015 05:30

Студентам не віддають два поверхи гуртожитку

— Більшість студентів поселяють у гуртожитках технікумів і коледжів, — розповідає студент 3-го курсу філологічного факультету Олексій Чмир. — Умови жахливі. Донецькі студенти звикли, що є гаряча вода, праска, пральна машина. А тут студенти щоп'ятниці катаються додому. Там перуть і готують їжу.

Олексій приїхав у Вінницю одним із перших, у жовтні. Поселився в тримісній кімнаті гуртожитку післядипломної освіти. Щомісяця платить 150 грн.

— У нас є гаряча вода, інтернет і кухня велика. Студенти займають три кімнати. В інші селили викладачів і співробітників університету. До січня вуз оплачував студентам житло.

На стаціонарі навчається 960 студентів. У гуртожитках поселили третину, решта — винаймають квартири.

Два поверхи гуртожитку №2 медичного коледжу не віддають студентам. Волонтери організували мітинг.

— Коли студенти переїжджали ­до ­Вінниці, всіх обіцяли забезпечити житлом. У гуртожитку медичного коледжу два поверхи займає якийсь облздрав і категорично не хоче переїжджати. Хоча нецільове використання видно неозброєним оком, — каже волонтерка Таїса Гайда.

Частину гуртожитку винаймає "Центр Здоров'я".

— Коли влада збирала запити, я подав інформацію про 200 вільних місць у гуртожитку, — пояснює директор медичного коледжу Іван Андрієвський. — Організації від облздраву запропонували місце на Грушевського. Але вони відмовляються, бо тут зробили ремонт.

Гуртожиток на 600 місць, що належав педагогічному університетові, в аварійному стані: просів фундамент й одна зі стін.

Із 9 лютого в університеті розпочалася сесія для заочників. Студенти приїздять почергово. Узгоджують поселення з деканатом.

— У нас є 170 резервних місць у гуртожитках технічного університету. Місця також є в Калинівці, за 30 кілометрів від міста. Там можна поселяти дітей на базі технологічного коледжу. Далеко, але це вихід. Ходить електричка, автобуси.

6000 студентів навчається в Донецькому національному університеті. Найбільше на дистанційній і заочній формах навчання.

5000 кілограмів картоплі закупили для студентів ДоНУ. Овоч роздавали безкоштовно в культурно-мистецькому центрі. Ходили чутки, що студенти звернулися до волонтерів за продуктами, ніби їм не було чого їсти. Інформація не підтвердилася.

674 студенти отримали статус переселенця. Більшість спочатку відмовлялися. Боялися, що ці документи можуть потрапити до рук терористів і через це постраждають родичі, що лишилися на окупованій території. Студенти до 18 років, які оформили статус переселенця, отримують 830 грн, а повнолітні — 440 гривень.

40 гривень платять студенти за ніч у профспілковому готелі. 70 грн коштує ночівля для викладачів.

Зараз ви читаєте новину «Студентам не віддають два поверхи гуртожитку». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути