— Цифри захворюваності в нас нижчі за справжню кількість інфікованих. Дані відрізняються у 8–10 разів. Справа не у фальсифікації, а в повільному виявленні хворих, — каже голова робочої групи із наслідків поширення коронавірусу в Україні при Національній академії наук Сергій Комісаренко, 76 років.
Багато людей переносять інфекцію без симптомів і це ускладнює діагностику. Для точнішого виявлення хвороби необхідні чутливіші тести й правильне їх застосування, додає Комісаренко:
— У статистику потрапляють люди із середнім і тяжким перебігом коронавірусу. Насправді заражених мільйони. Їхня кількість змінюватиметься, коли почнуть виявляти тих, хто переніс інфекцію на ногах.
У Європі для приватних і державних лікарень діє єдина база хворих на коронавірус. У нас немає закону, що дозволяв би розкривати інформацію про стан пацієнта. Над врегулюванням цієї ситуації держава працює останній місяць.
— Здоров'я пацієнта — його особиста справа, а не держави. За таким принципом працювали приватні лікарні, — говорить столичний пульмонолог Вікторія Малишко, 45 років. — Та зараз статистика Міністерства охорони здоров'я почала включати не тільки державні медзаклади, а й приватні клініки. Нинішні цифри вищі не через зростання кількості хворих, а внаслідок збільшення кола даних.
Останнього тижня в Україні в середньому тестують 12 людей на 100 тисяч населення.
Коментарі