В Україні почав мутувати індійський штам коронавірусу "Дельта". Він заразніший і провокує важчий перебіг хвороби.
— Наші вчені закінчили дослідження і маємо підтвердження мутації "Дельти", — говорить секретар Ради національної безпеки та оборони України Олексій Данілов, 59 років. — Мутований штам зустрічається у хворих переважно в Західній Україні. Під загрозою — Київ.
Зросла кількість областей у червоній зоні епідемічної небезпеки. Зараз там Херсонщина, Запоріжжя, Одещина, Донеччина, Дніпропетровщина, Сумщина, Рівненщина та Миколаївщина. Із 30 жовтня стануть Київщина, Житомирщина, Івано-Франківщина, Луганщина, Львівщина, Хмельниччина та Чернігівщина. У жовтій зоні залишаються Вінниччина, Закарпаття, Кіровоградщина та Полтавщина. Решта — в помаранчевій.
Зростає смертність. За добу 25 жовтня не стало 734 людей — найбільше з початку пандемії в Україні.
— Бракує лікарів і медсестер для роботи з такою кількістю хворих, — говорить інфекціоніст київської лікарні №4 Євген Дубровський. — За рік штат не збільшили. Також на смертність впливає стан населення. Люди байдужі до власного здоров'я — не запобігають тяжким хронічним недугам.
В Україні є майже 90 тис. ліжок для хворих. Проте у багатьох лікарнях закінчується кисень. Найгірша ситуація в Чернігові та на Херсонщині.
— Два українські заводи з виробництва кисню зупинилися на плановий ремонт. Не розумію, чому його роблять у розпал епідемії, — каже гендиректор Чернігівської міської лікарні №2 Владислав Кухар.
Аби виправити ситуацію, закуповуємо кисень у Польщі, заявив міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко, 41 рік:
— Міністерство інфраструктури за один день видало необхідні дозволи. З Польщі привезли кілька машин із киснем. Розподілили по лікарнях.
Через заборону на подорожі Україною без сертифіката про щеплення, свіжого негативного ПЛР- чи експрестесту або довідки про перенесений ковід зросла кількість охочих вакцинуватися. Щодня імунізуються понад 250 тис. громадян.
Також у МОЗ хочуть дозволити введення третьої дози вакцини, яку називають бустерною.
— Вона потрібна людям, які пережили масивну трансплантацію органів, мають імунодефіцитні стани, — каже головний санітарний лікар України Ігор Кузін, 36 років. — Поєднання вакцин для третьої дози врегулювали. Використовуватимемо схему, яка діє зараз — коли другу дозу "Модерни" можна замінити "Пфайзером" і навпаки.
Нинішня хвиля коронавірусу закінчиться до Нового року з великими втратами, прогнозує імунолог Борис Донський.
— Ця хвиля — найгірша, бо ми мали всі можливості її не допустити. У нас були інструменти і час, — говорить. — Нові спалахи коронавірусу залежать від еволюції інфекції. Якщо далі активно мутуватиме, будуть наступні хвилі.
Коментарі