26 вересня в Сіверськодонецьку на Луганщині презентували проект "Карта пам'яті" про загиблих з початку збройного конфлікту на Донбасі. На сайті поки що є інформація про 10 101 людину. Більшість — чоловіки.
Збирали й обробляли дані працівники Центру документування Української Гельсінської спілки з прав людини.
— Шість місяців ми збирали дані. Серед відомих 10 тисяч імен про майже 100 людей ми знаємо лише позивні, — розповідає координатор Центру 43-річний Олексій Біда. — Про декого не знаємо, наприклад, точної дати чи місця народження. Або статусу — цивільний чи військовий. Але можна додати інформацію, за потреби.
Чорними крапками на карті позначені загиблі. Є військові й цивільні: чоловіки, жінки й діти. Встановили імена людей із 13 країн. Місце народження 2413 осіб поки що не відоме. Є особиста картка кожного загиблого — прізвище, стать, вік, місце загибелі.
Понад 8,5 тис. — військові, 1,5 тис. — цивільні.
— Я вдячна розробникам проекту. Сказати, що рада — не те слово, — каже рівнянка 24-річна Валентина Осьмак. — Не всіх знайомих знайшла на сайті. Вже є дані про "Брата" Дмитра Коряка. У лютому 2015-го загинув.
"Карта пам'яті" — українською мовою. Згодом планують додати англо- й російськомовну версії. Базу загиблих розробники оновлюватимуть. У цьому вони також розраховують на допомогу людей і підкреслюють: війна не закінчена, доки не похований останній загиблий.
Карта доступна за адресою memorialmap.org.
Коментарі