понеділок, 09 жовтня 2006 17:35

Собака витягнула господаря з вогню

Автор: фото: Вікторія РУБАН
  Стаффордширський тер’єр Бетті зі своїм господарем Дмитром Сиротою біля хати в селі Усівка Згурівського району Київської області, де чоловік тиждень тому мало не згорів
Стаффордширський тер’єр Бетті зі своїм господарем Дмитром Сиротою біля хати в селі Усівка Згурівського району Київської області, де чоловік тиждень тому мало не згорів

"Бетті дресирувала тільки бабуся Діми. Брала гумовий шланг, нібито била ним Діму — і так вчила собаку захищати господаря від ворогів, ото і все. А так Бетті просто завжди була з сином", — розповідає "ГПУ" 51-річна Ніна Сирота із села Усівка Згурівського району Київської області.

Стаффордширському тер"єрові Бетті два роки. Тиждень тому вона врятувала з вогню свого господаря, 30-річного Дмитра Сироту, та його матір Ніну.

У неділю вранці Дмитро з матір"ю снідали. До них у гості завітав сусідський підліток Ярослав Смичка. Утрьох хильнули горілки. Господарі знову полягали спати, а Смичка начебто пішов собі геть. Від залишених на столі недопалків загорілися спочатку дерев"яний стіл, а потім постіль і меблі. Дмитро прокинувся від їдкого диму і хотів було вийти надвір, але знепритомнів і впав посеред кімнати.

— Коли ми приїхали, побачили на вулиці Дмитра Сироту — ледь при тямі, в обслиненій сорочці. Біля нього голосно гавкав пес, — розповів "ГПУ" 35-річний водій пожежної машини Сергій Крупина.

Сусіди кажуть, що Бетті за сорочку витягнула з вогню свого господаря і кинулася до хати рятувати Ніну. Але потягнути її не змогла, тому вибігла на вулицю і гавкала, кличучи когось на допомогу. Тим часом сама ледве трималася на ногах.

Поцупив у сина мобільний телефон, а в мене — гроші

— У неї вже очі пливли, коли ми прибігли до хати, — згадує сусідка Людмила.

Заспокоїлася Бетті лише тоді, коли сусіди винесли Ніну Сироту на вулицю і залили водою палаючі меблі. Собака не знепритомніла в чаді, як її господарі, бо найгустіший дим піднявся на півметра над підлогою, пояснив "ГПУ" 27-річний начальник пожежної частини Згурівки Микола Мостовий.

Сироти переїхали зі столиці до Усівки у серпні цього року. За $6 тис. купили будинок і освоювалися — шукали роботу, знайомилися із сусідами. Бетті — чистокровного стаффордширського тер"єра з родоводом — привезли із собою.

— Діма виростив її з маленького цуценяти. Подарував йому собаку друг. Відтоді син з нею майже ніколи не розлучається, — каже Ніна Сирота.

У хірургічному відділенні районного шпиталю вона лікує попечені від колін до поперека ноги. Настрій у жінки геть поганий, хоч їй і вдалося чудом вижити.

— Це все той клятий Смичка попалив, — упевнена вона. — Ми пригріли його біля себе, годували, товаришували. Просто більше нікого в селі ще не знаємо. Смичка підпалив нас, украв у сина мобільний телефон, а в мене — гроші.

Ярослав уже відсидів термін у виправній колонії для неповнолітніх. Відколи повернувся у село, жебракує і пиячить. Після пожежі він зник із Усівки.

Зазвичай рятують німецькі вівчарки

— Для порятунку людей зазвичай навчають німецьких вівчарок, — розповідає "ГПУ" Олена Сергєєва, прес-секретар Кінологічної спілки України. — Можуть використовувати доберманів, ротвейлерів, лабрадорів — тобто великих собак. Стаффордшир — доволі дрібна тварина, витягувати господаря з вогню їй, напевно, було дуже непросто.
Цуценя стаффордширського тер"єра коштує не менш як $200. Ціна дуже залежить від того, наскільки породистою є собака.

Зараз ви читаєте новину «Собака витягнула господаря з вогню». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути