Близько 3,9 млн учнів підуть до школи 1 вересня. Закладів не відкриють у населених пунктах із високою кількістю хворих на коронавірус. Такі міста, села й селища потраплять до червоної зони. Навчання відбуватиметься дистанційно.
У школах жовтої та зеленої зон учителі та учні мають дотримуватися дистанції. У жовтій - педагоги викладатимуть у захисних екранах.
При вході мірятимуть температуру, стоятимуть антисептики. Без масок ходити коридорами зможуть учні 1-4 класів. Якщо школяр захворіє на коронавірус, увесь клас відправлять на самоізоляцію.
Розподілятиме школи по карантинних зонах Державна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки. Оцінюватимуть ситуацію кожні два тижні. Щоб населений пункт перевели в жовту чи зелену зону, необхідно, аби там заповнюваність лікарень не перевищувала 50% і робили мінімум 24 тести на кожні 100 тис. населення.
Міністерство охорони здоров'я перевірятиме заклади на дотримання карантинних вимог.
- До навчального року в умовах обмежень більшість шкіл не готові, - каже експерт з освіти 47-річний Микола Скиба. - За канікули матеріально технічна база не зміцнилася, бо не було потрібного фінансування. Формати поєднання дистанційного і традиційного навчання не розроблені. В рекомендаціях міносвіти йшлося про можливе навчання в кілька змін. Але лише 9 відсотків шкіл можуть це реалізувати. Для кількох змін потрібна достатня кількість учителів, гарна зарплата, додаткові приміщення. Тому лишилося два варіанти: дистанційна освіта або традиційні уроки.
Віддалене навчання потрібно розвивати.
- Варто поєднувати з традиційною, - продовжує Скиба. - Вчителі мають уміти працювати із запитами учнів, які до нього вже подивилися і освоїли певну інформацію та готові розв'язувати задачі. Педагог має стати наставником, який допомагає, а не бути транслятором фактів і контролером.
Пандемія коронавірусу не вплине на якість освіти.
- Добротне навчання - це навички, а не просто знання фактів і невміння їх застосувати. На жаль, у школах цього не вчили і до карантину.
Коментарі