Ініціатива партії "Голос" лише збурила освітян, вважає шеф-редактор порталу "Освітня політика" Віктор Громовий, 52 роки.
— Поурочна система оплати праці вчителів, що існує — застаріла і не відповідає сучасним формам організації. Неправильно, коли педагог виконує позаурочний проект або роботу вихователя-наставника і йому це не оплачують. Такий підхід є значно ефективніший у навчанні, ніж традиційний урок.
Для залучення в освітні заходи молодих учителів потрібно зробити їхню стартову заробітну плату в рази вищою.
— Мені відверто шкода Святослава Вакарчука. Його підставили колеги, тим самим дискредитували партію, лідера й ідею реформування заробітної плати, — додає Громовий. — Якщо кошти дозволять, то спершу необхідно зібрати експертів, які чітко розпишуть нову систему фінансування вчителів. Після зробити роз'яснювальну кампанію. На наступний рік провести пілотний проект у кількох школах і подивитися, як запрацювала нова система. А вже на 2023 рік можна її запускати в деяких областях чи у всій Україні.
У західних країнах педагогам оплачують час, що вони проводять у навчальному закладі, а не роботу, яку там виконують.
— В американських школах учитель приходить на роботу о 8:30 і йде о 15:00, — розповідає Віктор Громовий. — У цей період він може проводити уроки, займатися індивідуальною роботою з учнями, покращувати професійний розвиток, обговорювати з іноземними колегами те, як освітній процес зробити цікавішим. Учитель історії може в цей час вести урок нумізматики — вивчення монет і медалей. Однак незалежно від своєї діяльності він отримає обов'язкові 65 тисяч доларів на рік.
Коментарі