4 жовтня у столичній книгарні "Є" презентували роман братів-близнюків Капранових "Щоденник моєї секретарки". Книжка з'явилася у видавництві письменників "Зелений пес".
— Написали про сучасну українську еліту, — говорить Віталій Капранов, 44 роки. — Події відбуваються у Києві 2003–2004 року. Головний герой — київський бізнесмен 40-річний Сергій Павленко. Він знаходить щоденник своєї секретарки. Чоловік живе у світі політики й бізнесу. Починає плутати добро зі злом. Завдяки записаним роздумам простої дівчини Павленко переконується, що не все вирішують гроші.
Книжка створена за реальними подіями.
— Нам довелося працювати у серйозному бізнесі. Коли виникла ідея "Щоденника", ми почали згадувати речі, свідками яких були. Є справжня історія нашого репресованого діда. Вона пояснює, чому головний герой ненавидить комуністів. Також описали часи помаранчевої революції. Серед персонажів є відомі політики — Леонід Кучма і Юлія Тимошенко. Решта героїв вигадані.
На презентації був телеведучий Андрій Куликов, 54 роки. Його Капранови попросили стати першим читачем роману.
— Опис столиці під час помаранчевої революції відповідає тому, що я бачив, — каже Куликов. — "Щоденником" брати Капранови відповіли на потребу суспільства в простій і дохідливій літературі про нещодавні події.
Київська письменниця 50-річна Міла Іванцова прийшла із шоколадкою. Дає її Дмитрові Капранову. На обгортці зображений долар.
— Я вам принесла хабара, бо у вашому романі всі їх кругом дають. Головний герой у валізах носить бакси пачками, — розповідає Іванцова. — Капранови — дуже ризикові, бо видали конкретний пацанський роман. А 80 відсотків українських читачів — жінки. Коли читала, у мене було відчуття, ніби на мене вдягли шапку-невидимку й пустили по чоловічому табору бізнесменів і політиків. Тут я підслуховувала і підглядала за ними. Жіночки, читайте цю книжку — дізнаєтеся багато цікавого про чоловіків. У романі провідна тема — чоловічий погляд на жінку, політика і Київ. Колись за цим твором вивчатимуть історію України.
"Щоденник моєї секретарки" продають за 50 грн. Надрукували три тисячі примірників.
Коментарі