— Колишнього Донбасу вже не буде, — каже 54-річний Георгій Тука, заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій.
— 32 шахти, які на сьогодні затопили, ніколи ніхто не відновлюватиме. Така ж доля чекає промислові підприємства, які демонтували та вивезли на територію РФ, або розграбували і здали на брухт.
На окупованих територіях Донбасу роботу зупинили металургійні та коксохімічні заводи у Горлівці, Макіївці та Єнакієвому, Харцизький трубний, Донецький металопрокатний завод, Стахановський завод феросплавів. Законсервованими стоять Докучаєвський флюсодоломітний комбінат, Донецький металургійний завод, Алчевський коксохімічний.
Обладнання Микитівського ртутного комбінату та Донецького коксохімічного заводу бойовики порізали та здали на брухт. Залишки підприємства становлять екологічну загрозу.
Частково працює Луганський трубний завод і Алчевський металургійний комбінат.
— Поки що жоден із власників вкрадених металургійних підприємств, шахт або заводів на Донбасі не подав позови проти Росії, — каже 47-річна Ірина Геращенко, представниця України в тристоронній контактній групі. — Тим часом ці самі власники відверто підтримують кількох кандидатів у президенти, надають їм у безлімітне користування свої телеканали. В надії, що ті вирішать питання з РФ полюбовно.
Коментарі