У четвер близько 9.00 центр Києва безлюдний. Іде дощ. Хрещатик, що весь буде фан-зоною для футбольних уболівальників, чисто виметений. Уздовж вулиці можна помітити хіба кілька недокурків, біля дерева стоїть порожня пляшка з-під пива. На майдані Незалежності прибиральниця змітає сміття. Те, що не вдається зібрати на совок, скидає у каналізацію.
— У вас гарно, особливо центр міста, — каже англійською у середу по обіді американець Ніко Вандервей із Флориди. Несе на плечах 7-річного сина. Приїхав на запрошення ділових партнерів. Вони обіцяють зводити на футбол. — Київ чимось схожий на Париж чи Берлін. Багато старих будинків. Ми зупинилися в готелі з видом на Дніпро. Дуже красиво, але все псує недобудова поряд. І надто мало людей знають англійську. Зайшов у магазин купити води. Довго пояснював, що мені треба.
За два дні до початку чемпіонату на майдані встановили велику сцену та екран. Закінчують накривати білий купол над віп-місцями. Будівельники монтують торгові ятки на Хрещатику. На вулиці лежать дерев'яні піддони, кабелі та запаковані столи. Їздять навантажувачі. Біля столичної міськдержадміністрації — два ряди великих прозорих контейнерів для сміття. Їх розставлять по периметру фан-зони.
У деяких ятках торгують. За півлітра пива "Карлсберґ" просять 20 грн, "Львівське" — по 14. Булочку з маком продають за 5 грн, чипси — за 7 грн. Цінники написані українською та англійською.
— Чтоб сюда попасть, нужно было пройти собеседование. Знания иностранных языков обязательно. Платить обещают хорошо, — бармен Наталія наливає пиво за шинквасом.
На входах до фан-зони встановили відеокамери. Біля Головпоштамту по тротуару проклали червоні комунікаційні труби.
— Шо, воно дасть прибуток? Для людей, які тут живуть, якісь пропуска повидумували, станції метро закриті будуть. Щоб попасти додому, чортзна-куди треба обходити. А потом іще місяць це все прибиратимуть, — Віталій Григорович, 69 років, лузає насіння біля знака "нульовий кілометр". Лушпайки кидає у паперовий пакет із "МакДональдза". — Тут олігархи відмивають гроші. Більше половини розікрали. Стадіон київський обійшовся в два рази дорожче, ніж у Польщі. Це Євро нам, як собаці п'ята нога.
На східцях навпроти Головпоштамту троє хлопців із Рівного у червоно-чорних вишиванках грають на бандурах. Навчаються у столичному музучилищі. На літо їх виселили з гуртожитку, мусили винайняти квартиру.
— Слухають нас переважно українці. Але найбільшу суму отримали від іноземця. Чоловік кинув був 500 євро, — всміхається 16-річний Руслан. Починають співати "Ніч яка місячна". Перехожа кидає у футляр 2 грн.
Поряд зі станцією Хрещатик п'ятеро будівельників закінчують монтувати фан-куточок для шведських уболівальників. Поставили 30 дерев'яних столів та лав. Їх розглядає 70-річна жінка із полотняною торбою. Називається Тамарою із села Пухівка на Київщині.
— Хароші столи, у селі пригодилися б. Я недавно їздила в Польщу, то там скромнєє.
Навпроти входу до підземки 22-річний Віктор у темних окулярах їсть хот-дог і запиває пивом. Приїхав із Донеччини, продає квитки на футбол. За один на матч Україна — Швеція просить 70 євро.
За 2,5 год. у центрі не видно жодного безхатька. 45-річний Павло із замотаною ногою стоїть у підземному переході на майдані Незалежності.
— Три дня тому міліціонер Коля сказав: забирайся з Хрещатика, щоб люди не бачили. Я взяв милиці й пошкандибав сюди. Стою тут або на вулиці Некрасовській. Кидають мало. Буває, в день не зароблю даже на пачку сигарет.
Павло жебракує п'ять років. Доки сестра не продала їхній будинок, жив у Херсоні.
— На Хрещатику за день мав 50 гривень. Хватало і на їду, і на кусок мила. Зараз усе позагороджували. Залишили на місці тільки одну безруку. Її ніколи міліція не чіпає.
Близько 18.30 починається гроза, злива. Люди тікають у підземні переходи, ховаються у магазинчиках фан-зони. Потік із вул. Городецького затоплює пивні ятки. У наметах працівники стоять по кісточки у воді.
— Часть палаток поставили на ливнёвки и вода не успевает уходить. Мы не ожидали такого дождя, — чоловік років 30 у салатовій накидці з написом "Охорона" ховається у недобудованій крамничці.
Двоє французів голосно перемовляються. Англійську розуміють дуже погано. На всі запитання всміхаються і вигукують англійською: "Франція — переможець!". З піднятими руками, стиснутими в кулак, ідуть у метро.
У торговому центрі "Глобус" фарбована білявка у білих штанях тримає за руку чоловіка в жовтогарячій футболці і джинсах.
— Київ приємно здивував. Усміхнені люди, на вулиці порядок. Усюди карти, у метро станції оголошують, — говорить американка 37-річна Елізабет.
Її чоловік Джонатан, 39 років, додає з акцентом:
— Все очень красиво, — російську він учить самостійно.
Витягують із пакета дві куплені синьо-жовті футболки з написами "Україна". До Києва подружжя приїхало тиждень тому. Збираються на футбол, потім провідають знайомих у Житомирі. Винаймають квартиру в центрі столиці. Її оренду оплатили друзі.
— Підозрюємо, що помешкання дуже дороге, — говорить Елізабет.
Коментарі
7дурні-дурнями. що ж ви убогі з такими плакатами стоїте, а це тому щови від сатани з помаранчевими стрінгами. ідіть працюйте, що завтра вашій родині було що жерти, а то знову вијдете за 50 гривен? вимагати со?ыал?них виплат за те ?о пробајдикували пыд качанывс?ко? колоны??. поважајте себе убогы, кра?е б в храмы помолилис?
біснуваті московські попи так само не потрібні Україні як і біс в костюмі на Банковій.
Люди в спортивном єто люди Главного ЗЕКА страны.А Калашников должен отрабатывать пахану Яныку. Ведь вы представляете чтобы было с Калашниковым еслиб его там неоказалось, законы зековские еще никто не отменял.Поэтому в каком то роде его и жалко. Калашников знает зачем Донецкие бандюги его туда посылали.
Лозунг супер! БРАВО ! Давно пока бандюковича вон!!!!!! и его бандюков тоже !!
ТОЛЬКО КРЕСТ НАМАЛЁВАННЫЙ ВОНЕ НА ЛБУ, СПАСЁТ УКРАИНУ ОТ ВОРОВ.
ТОЛЬКО ТОЧНЫЙ ЯДЕРНЫЙ УДАР ПО МЕЖГОРЬЮ ОСТАНОВИТ БЕСПРЕДЕЛ ЧИНИМЫЙ ЗАВГАРОМ народ Украины возражать не будет.
Якого союзу? Калашников ніколи ніде не служив, відмазався.
Не[Видалено]! Калашников -профессиональный военный. После окончания ВВУ служил в армии, был ликвидатором ЧА с первых дней, полковник...
Благодаря таким полковникам как он и распался СССР. Ведь ничего хорошего в верхние эшелоны власти тогда не попадало. До сих пор от этого мусора не можем избавиться.
А по виду и манерам,он прапорщик, начальник продовольственно-фуражного склада.