47 днів в Україні триває повномасштабна війна з Росією. Українські воїни звільнили з окупації Київщину, Чернігівщину, Сумщину та майже всю Миколаївщину. Російські загарбники зосередили сили на східному напрямку — Харківщині й Донбасі.
— Рашисти не вміють воювати, — каже голова Луганської обласної військової адміністрації Сергій Гайдай, 46 років. — У них закінчуються мобілізовані, бо кожна спроба атаки — це мінус 20–40 орків. Їх кидають як гарматне м'ясо. Щоразу їм підвозять резерви, намагаються створити велику ударну групу. Паралельно обстрілюють підконтрольну Україні територію. Намагається зробити тут пустелю, щоб потім захопити. Але українська армія міцно тримає оборону.
За 47 днів українці знищили 725 танків, 1923 бронетранспортери, 347 артилерійських систем, 111 реактивних систем залпового вогню, 55 засобів протиповітряної оборони, 154 літаки, 137 гелікоптерів, 1387 машин, 76 цистерн із паливом і сім кораблів. Ліквідували понад 19,5 тис. особового складу ворога.
5 квітня
Збройні сили України відбили п'ять атак росіян на Донбасі. Знищили понад 50 одиниць ворожої техніки, ліквідували майже 80 окупантів.
У селі Нова Басань Бобровицького району Чернігівської області один український танк вступив у бій із колоною бронетехніки Російської Федерації. Атакував із засідки. Росіяни розгубилися, безуспішно відкривали вогонь навмання.
95-та окрема десантно-штурмова бригада з протитанкового ракетного комплексу "Стугна" знищила найновіший російський ударний вертоліт Ка-52. Машину вважають однією з найкращих у РФ. Здатна вражати броньовану техніку, живу силу та повітряні цілі на полі бою.
6 квітня
На Харківщині росіяни обстріляли з артилерії окуповане місто Балаклія, бомбардували східні та південні регіони області. Оточили селище Новоолексіївка на Херсонщині, де живуть кримські татари. Обшукують їхні двори, стріляють із гранатометів та автоматів.
81-ша окрема аеромобільна бригада Десантно-штурмових військ ЗСУ знищила ворожий підрозділ радіоелектронної боротьби та спецназ, який його охороняв.
Українська армія звільнила село Осокорівка Нововоронцовського району на Херсонщині.
7 квітня
Російські терористи тричі обстріляли Дніпропетровщину. Били по цивільних об'єктах у Синельниківському та Криворізькому районах. На Каховському водосховищі розстріляли човен із 14 цивільними, які намагалися вибратися з села Первомаївка Каховського району Херсонської області.
— Човен прибило до берега в районі села Мар'їнське Криворізького району. Окупанти вгатили з "Градів", — каже 43-річний Антон Геращенко, радник міністра внутрішніх справ. — На місці загинули троє дорослих і дитина. Інших забрали в лікарню.
ЗСУ відбили шість наступів росіян на Донбасі. Знищили 90 солдатів, кілька десятків одиниць техніки й озброєння. На Луганщині українські воїни атакували загарбників, захопили їхні позиції та зброю.
— Орки почали створювати суцільну лінію оборони. Ми вирішили їх вибити звідти, доки остаточно не осіли, — говорить військовий на позивний "Фелікс". — Їхня позиція була важлива, бо контролювали дорогу. Добре, що не вміють воювати. Резерви, які мали прийти на допомогу, втекли першими. Наш міномет додав їм швидкості. Передові позиції спочатку відстрілювалися, але потім теж чкурнули.
8 квітня
На Донбасі українські воїни відбили сім ворожих атак, знищили приблизно 20 одиниць техніки, ліквідували майже 50 російських агресорів.
Загарбники вдарили ракетою "Точка-У" по вокзалу в місті Краматорськ на Донеччині. У той час там чекали евакуаційний потяг близько 4 тис. людей. 57 осіб загинули.
— За це наші підготували окупантам сюрприз. Вгатили чотирма "Точками-У" в місця скупчення їхніх військ, які мали прийти на допомогу на Ізюмському напрямку, — каже радник голови Офісу президента Олексій Арестович, 46 років.
Україна повернула контроль над захопленим судном "Cапфір" — єдиним у країні рятувальним кораблем, що перебуває в морі. Судно разом з екіпажем захопили 9 березня. 24 березня моряків повернули під час обміну полоненими.
9 квітня
Росіяни скинули на Харків бомби на парашутах. Паралельно обстріляли навколишні населені пункти з артилерії.
Поблизу міста Рубіжне Луганської області влучили в цистерну з 4 т азотної кислоти. Її пара подразнює дихальні шляхи. При слабких отруєннях з'являються ознаки бронхіту, запаморочення, сонливість. При важких отруєннях — набряк легенів. Може призвести до захворювань очей та втрати зору.
— Загрози життю населення немає. Агресори знову продемонстрували безтолковість. Не розрахували навіть напрямок вітру. Хмару віднесло в бік їхніх позицій, — говорить Сергій Гайдай.
Бійці Сил спеціальних операцій захопили колону російської техніки. Серед трофеїв декілька БТР і гармата МСТА-Б.
— Ця гармата прекрасно палитиме російських терористів, — повідомляють у Сухопутних військах. — Нею можна розбити артилерійські та мінометні батареї, танки, руйнувати оборонні споруди, нищити живу силу та засоби протиповітряної та протиракетної оборони.
10 квітня
Військові ЗСУ відбили чотири атаки російських загарбників на Донбасі. Знищили танки, бронемашини, артилерійські установки та кілька вертольотів, підірвали склад із боєприпасами.
Росіяни обстріляли Харківщину. Загинули 10 цивільних. Вдруге вдарили по аеропорту в Дніпрі.
У Маріуполі старший офіцер Прикордонних військ України підірвав себе на радіостанції, аби вона не дісталася російським окупантам.
— Радіостанцію оточили росіяни. Нашого офіцера поранили, — говорить Олексій Арестович. — Зважився на такий крок. Підірвав станцію разом із собою. Останніми його словами були "Слава Україні!
11 квітня
59-та окрема мотопіхотна бригада імені Якова Гандзюка розбомбила мінометну батарею росіян. Солдати, які вижили, розбіглися.
Російські агресори атакували Миколаївщину. Постраждали 25 цивільних осіб.
— Окупанти не полишають спроб покращити положення в цьому напрямку, — каже офіцер оперативного командування "Південь" Владислав Назаров. — Обстрілюють людей з неба, але не мають успіху у прямих сутичках із ЗСУ. Наші військові продовжують знищувати ворога.
Тривають бої в Маріуполі. За допомогою артилерії й авіації російські терористи штурмують райони заводу "Азовсталь" і морський порт. Українці тримають оборону, однак потребують додаткового озброєння та боєприпасів.
— У росіян нічого не виходить. Встановлюють прапори на зруйнованих будівлях, щоб заявити про контроль хоч над чимось, — говорить мер Маріуполя 46-річний Петро Андрющенко. — Поставили такий на згорілому виконкомі, що стоїть розвалений ще з 2014 року.
Терористи знищили сім тисяч будинків
Кожен українець, який лишився без житла чи іншого майна через бойові дії, матиме змогу отримати компенсацію чи нове помешкання. Кабмін розробляє відповідну програму.
— Російська армія знищила 7 тисяч житлових будинків. Ця кількість зростає, — каже 44-річний Олексій Чернишов, міністр розвитку громад та територій України. — Уряд робить усе необхідне, щоб виконати першочергові аварійно-ремонтні роботи. Зокрема, дозволили громадам за державний кошт закупити будівельні матеріали. Мова йде про скло для вікон, OSB-плити, листи, бруси, дошки. Паралельно обстежуємо пошкоджені будівлі й інші об'єкти інфраструктури.
Українців просять самостійно фіксувати збитки. Найшвидше це робити через додаток "Дія". Юристи радять ще й зібрати доказову базу руйнувань, якщо доведеться вимагати компенсацію через суд.
— Майте всі документи про право власності на знищене майно, — каже юристка Оксана Гнатко, 36 років, — Зробіть фото будинку чи зніміть на відео. Найкраще, якщо будуть кадри до пошкодження та після. Додатково викликайте працівників Державної служби з надзвичайних ситуацій, щоб склали акт руйнування. Можна зібрати матеріали ЗМІ про обстріл помешкання. Також радила б мати квитанції, що підтвердять вартість рухомого майна, яке було всередині. Це різна комп'ютерна, побутова техніка, цінності, меблі.
Загалом втрати України через війну становлять $1 трлн. У цю суму врахували зруйновані будинки, мости, дороги. Гроші на відбудову обіцяють знайти.
— Маємо основні джерела фінансування, — говорить радник президента України з економічних питань Олег Усенко. — Це арештовані й конфісковані активи та майно Росії, допомога міжнародних партнерів, наш держбюджет. Також створюють окремий фонд відновлення країни. Але його мало. Пошук додаткових коштів продовжуємо.
"Газету по-українськи" можна передплатити онлайн на сайті Укрпошти за "ковідну тисячу"
×
Зараз ви читаєте новину «Російські окупанти намагаються захопити Донеччину та Луганщину».
Вас також можуть зацікавити свіжі новини
України та світу на Gazeta.ua
Коментарі