— На карантині Російська православна церква в Україні серйозно підмочила репутацію. Суспільство почало сприймати її ще негативніше, — говорить директор громадської організації "Центр релігійної безпеки" Дмитро Горєвой, 28 років.
Після запровадження обмежень РПЦ не припинила служб у храмах із вірянами. Порушували правила на Вербну неділю. На Великдень проводили літургії у Свято-Успенській лаврі в місті Святогірськ на Донеччині та в монастирі в Почаєві Кременецького району Тернопільської області. У Православній церкві України та в Українській греко-католицькій просили людей дивитися служби онлайн.
— Російська православна церква намагається виправдатися, що проти них ведуть інформаційну кампанію. Пробували засудити публікації у ЗМІ та спростувати заяви посадовців про порушення карантину. Не вдалося. Бо люди бачили, як священники закликали приходити на служби. А після цього Києво-Печерська лавра і Почаїв злягли з вірусом.
ПЦУ та греко-католики можуть скористатися ситуацією.
— Однак великої вигоди не буде. Під час карантину дискредитується все релігійне середовище. Від коронавірусу помирали священники всіх парафій, — продовжує Горєвой. — Відтоку вірян від російської церкви не станеться. У них є ядро, яке лишається й після скандалів. Мають потужну пропаганду. Формувалася понад 30 років на світогляді, що відповідає на всі питання. Наприклад, що коронавірус вигадали американці, аби знищити віру. Російську церкву транслює "Інтер", якому довіряє велика частина глядачів.
Релігійних протистоянь не буде. Хіба в селах, де громада може відмовитися від РПЦ і передати храм ПЦУ. У містах є великий вибір церков.
РПЦ в Україні має майже 11,8 тисячі церков. У ПЦУ — 6,5 тисячі.
Коментарі