
У Харкові Віктора Януковича помилково оголосили як Ющенка.
Мені ж здається, ця обмовка невипадкова і досить символічна.
Після перемоги внаслідок помаранчевої революції Віктор Ющенко мав величезний кредит довіри, а його політичні опоненти були деморалізовані. Та замість утілити гасла Майдану він затіяв розбірки із соратниками і змарнував свій шанс реформувати країну.
Віктор Янукович розпочав президентство досить рішуче. Швидко зосередив у своїх руках таку владу, якої не мав жоден попередник. Але розпорядитися нею до пуття не зміг. Після харківських угод у відносинах із Росією не втілили жодного реального проекту. Обіцяне "покращення життя" закінчилося зростанням цін і тарифів. Спіткнувшись на Податковому кодексі, влада заморозила інші реформи. Країну заполонили ще більша корупція, свавілля чиновників, суддів, міліціонерів.
Нещодавно знайомий водій здійснив робочий рейс у Донецьк. Коли спитав там колег, як життя, йому відповіли:
— Та, з косою, хоч шахтарям гроші давала, а цей і їм не дає.
Отож за рік Янукович став для свого електорату тим же, ким колись Ющенко для "помаранчевих", — цілковитим розчаруванням.
Коментарі
1