Від 30 липня шестеро працівників Центру археології Академії наук розкопують город Людмили Кухаренко з міста Вишгород на Київщині. Шукають резиденцію княгині Ольги. Припускають, що біля неї має бути саркофаг із мощами святих Бориса і Гліба.
Археологи працюють на ділянці 10 на 10 м. Обгородили її колючим дротом, поряд поставили три туристичні намети. Далі — людські городи, де ростуть помідори, огірки, перець, пасуться кози. Нижче того місця — Дніпро, за 70 м вище — 982-річна церква Бориса і Гліба.
— Ми розкопали господарську споруду. Вона належала багатій людині, наближеній до княжого двору. Можливо, бояринові, купцеві або воєначальникові. Знайшли чимало плінфи — давньоруської цегли. Це свідчить, що поряд є кам'яна будівля. Сподіваємося, це палац княгині Ольги. Точно можу сказати, що ми вийшли на забудову давньоруського городища, — говорить керівник проекту Всеволод Івакін, 34 роки.
За два тижні роботи археологи знайшли візантійський скляний жіночий та дитячий браслети, металевий ключ, черепки глеків, два наконечники стріл, списа, кістяні іграшки та ґудзики.
Княгиня Ольга правила Київською Руссю з 945 по 962 рік. За літописами, її резиденція була у Вишгороді. Деякі легенди розповідають, що коли монгольський хан Батий спалив Київ, саркофаг із мощами князів Бориса і Гліба заховали в Ольжиному обійсті.
Археологічну експедицію організували Вишгородський історико-культурний заповідник, Центр культури та історії "Парк Київська Русь" та Інститут археології Національної академії наук. Розкопки триватимуть до кінця серпня.
Коментарі
1