Учителям, які безпосередньо вчать дітей у школі, заборонили бути їхніми репетиторами, бо це викликає конфлікт інтересів.
— Іноді вчитель не працює як належить на уроці, щоб діти приходили до нього на індивідуальні платні заняття. Це ганебне явище, — каже міністр освіти і науки 54-річна Лілія Гриневич.
Відомство вже звернулося до шкіл і в письмовому вигляді оголосило таке репетиторство порушенням. Проте школа має право надавати освітні послуги на платній основі легально, зокрема індивідуальне навчання з дітьми, що враховуватиметься як урок.
— З батьками укладається договір про надання платних освітніх послуг. Але є досвід дітей, які мають дуже високі результати ЗНО, і у них не було репетиторів. Все залежить від школи, середовища і від наполегливості самої дитини, — додає Гриневич.
— Репетиторство — це нормальне явище. Якщо вчитель вміє застосувати свої навички та може допомогти учневі підвищити його рівень знань, то це є прийнятним, — говорить директор київської спеціалізованої школи №148 Сергій Горбачов.
— Правильним кроком буде узаконити репетиторство. Будь-яка людина, яка отримує дохід, повинна сплачувати податки. Наразі вся ця діяльність неоподаткована. Учителі вимагають, щоб їм підвищили заробітну плату, і це зрозуміло, адже їхня робота надзвичайно складна. Однак її педагогам виплачують із податків, а самі вчителі з додаткового доходу їх не сплачують.
— Міністр освіти Гриневич це не заборонила, "а висловила побажання", щоб такого вчителі не робили, але ніхто цього не узаконював і невідомо, чи збираються, — пояснює спеціаліст. — Невідомо, чи таке рішення узаконять.
Коментарі