Німецька компанія-виробник мийної техніки почала чистити пам"ятку Одеси — Потьомкінські сходи.
Зі слів організаторів, сходи забруднюють вихлопні гази, пташині екскременти та залишки їжі. Але найбільше їм шкодять використані жувальні гумки.
— Після експертної оцінки можу сказати: близько п"яти тисяч гумок треба видалити, аби очистити сходи, — каже німець 42-річний Торстен Мьовес, координатор проекту.
Із його слів, компанія завершить прибирання до 2 вересня. Тоді святкуватимуть 215-річчя Одеси. Нині на сходах п"ять робітників змивають бруд водою, яку подають під тиском зі шлангів. Торстен теж допомагає. Пояснює, у Німеччині керівник будь-якого рівня має знати, як працює те, чим він керує. Решта робітників — кияни, працівники компанії.
— Дотепер доводилося чистити сільськогосподарську техніку, агрегати, — каже киянин 38-річний Олександр Чайка. — Тому робота на Потьомкінських сходах — не просто досвід, але й честь. До того ж на сходах завжди багато дівчат.
На миття піде 100 т води і жодного хімпрепарату. Коштуватиме прибирання 50 тис. євро. Акцію спланували так, аби одесити і туристи мали можливість порівняти помиту ділянку та засмічену. На прохання мерії Одеси компанія помиє також міський сад, розташований неподалік.
— То, шо они чистят — это хорошо, — вважає одеситка 48-річна Валентина Чернявська. — Но зачем до, а не после дня рождения города? Ведь именно после дня города на лестнице остается больше всего грязи.
Акція прибирання однієї з пам"яток Одеси — частина культурної програми, яку компанія-виробник мийної техніки проводить у світі впродовж 25 років. За цей час добровольці привели до ладу 90 архітектурних об"єктів. Серед них Бранденбурзькі ворота в Берліні, статуя Христа в Ріо-де-Жанейро, колонада храму Святого Петра в Римі, Колоси Мемнона в єгипетському Луксорі, яким понад 3 тис. років, голови президентів на горі Рашмор у США. Одеса стала першим містом у СНД, де проходить аналогічний захід. Наступні на черзі — Тріумфальна арка в Парижі та міст Ніхонбаши в Токіо.
Коментарі