1 квітня в Україні стартує весняний призов. Протягом місяця на строкову службу призвуть 15 190 чоловіків віком від 20 до 27 років. Кожен із них отримає по 3,5 тис. грн одноразової грошової допомоги.
У Збройні сили призвуть 8990 осіб, 4 тис. — у Національну гвардію, 1,2 тис. — у Державну прикордонну службу, 1 тис. — у Державну спеціальну службу транспорту. Чоловіки з вищою освітою служитимуть 12 місяців, без — 18. Кожен щомісяця отримуватиме близько 3,7 тис. грн зарплати. В зону бойових дій призовників не направлятимуть.
За неявку у військкомат штрафуватимуть на 126 грн. За повторне ігнорування — на 255 грн.
— Поважна причина для неявки — коли помер родич, захворів чи сталося стихійне лихо. Але мають бути документи, що це підтверджують, — каже адвокат Олена Приймачова, 33 роки. — Якщо отримав повістку, розписався і не прийшов — може бути покарання до трьох років тюрми. Але найчастіше йдеться про умовний термін.
Відстрочку від строкової служби отримають батьки двох дітей, єдині годувальники у сім'ї, студенти денної форми навчання, люди з інвалідністю, судимі та чоловіки, які мають вагітних дружин.
Торік під час осіннього призову 70% призовників не з'явилися у військкомати. Аби виконати план, військові спільно з поліцією влаштовували облави в нічних клубах. Перевіряли документи у чоловіків та виписували їм повістки.
2017 року створили єдиний реєстр військовозобов'язаних. Людям, які без поважної причини ухиляються від призову, військові пропонують заборонити навчатися у вузах, обіймати державні посади та їздити за кордон.
Коментарі