"Восени любителів попаритися більшає удвічі, приходять сім'ями — зі старими і малими, — говорить 35-річний Андрій Терещак, адміністратор фітнес-центру львівського аквапарку "Пляж". — Влітку освіжалися, а зараз кажуть, ідемо загартовуватися. Це перевірений спосіб. Під час епідемії торік ніхто з наших постійних клієнтів не зліг із грипом".
Розповідаємо про різні види лазень та ефект від них.
У "Пляжі" працюють чотири сауни: римська, фінська, російська та інфрачервона. Серед жінок найпопулярніша римська — з густою парою. Після неї швидко худнуть. На організм вона діє найм'якше.
— У римській лазні висока вологість, а температура до 50 градусів. У пару ви починаєте потіти одразу, як зайшли. Тому швидко скидаєте вагу, — додає Андрій Терещак.
Інфрачервону сауну можна приймати усім — вона не має протипоказань. Температура 40–50 градусів. Але тіло розігрівають інфрачервоні хвилі. Організм глибше прогрівається, а тому краще виходять шлаки, токсини.
Найвища температура у фінській сауні — 70–90°С, вологість — 5–15%. За сухий жар її люблять чоловіки. Вона добре знімає втому.
— У російській парній температура до 60 градусів, а вологість — до 70 відсотків. У такій паряться з віником, — додає.
Львів'янка 36-річна Ірина Колодій ходить у сауну щотижня:
— Люблю сухий жар фінської сауни. Йду не менше як на дві години, бо інакше — це не відпочинок, а вбитий час.
Перед сауною вона приймає гарячий душ.
— Так організм легше переносить перепад температури, — продовжує. — У парній дихайте носом. Гаряче повітря трохи охолодиться, а занадто сухе — зволожиться.
Перший захід на 5 хв., щоб розігрітися. Другий — удвічі довший. Після цього виливає на себе бочку холодної води.
— Наступні заходи довші — по 15 хвилин. Можна залізти на другу-третю полицю. Тільки не стійте. Температура на рівні голови на 10–20 градусів вища, можна отримати тепловий удар.
Після процедури приймає душ та змащує себе лосьйоном або молочком для тіла. За її словами, за сеанс скидає до півкілограма ваги.
Коментарі