пʼятниця, 13 червня 2014 09:56

Половина мешканців столиці — приїжджі

Автор: ФОТО З САЙТА WWW.glavcom.ua
  Олексій Позняк: ”До Києва з’їжджаються працювати люди різних соціальних прошарків: від кваліфікованих менеджерів до торговців ринку”
Олексій Позняк: ”До Києва з’їжджаються працювати люди різних соціальних прошарків: від кваліфікованих менеджерів до торговців ринку”

Більше половини жителів столиці — не корінні кияни. 55% людей переїхали сюди з інших регіонів, виявило соціологічне дослідження компанії "Резерч енд брендінг груп".

— Найбільше їдуть з Черкаської, Чер­ні­гівської, Вінницької, Полтавської та Житомирської областей. Вихідців із Західної України — до 15 відсот­ків, — розповідає 35-річний Олексій Позняк зі столичного Інституту демографії та соціальних досліджень. — На 1 квітня в Києві проживало 2 мільйони 870 тисяч осіб, за офіційною статистикою. Скільки ж насправді оцінити можна тільки приблизно. Називали навіть цифру в п'ять мільйонів. Десь 300 тисяч мешкають у столиці неофіційно.

Заради чого їдуть до Києва?

— Основна причина — можливість знайти роботу з високою зарплатнею. До столиці з'їжджаються працювати люди різних соціальних прошарків: від кваліфікованих менеджерів до торговців ринку. Більшість політиків і чиновників, — не місцеві. Київ першим почав вибиратися з економічної кризи, його назвали одним з найбільш комфортних міст для проживання. До того ж це освітній центр, куди з'їжджаються студенти з усієї України. Частина з них залишається тут жити. З Києвом щодо цього можуть конкурувати хіба що приморські міста, наприклад, Одеса. Донедавна висока зарплатня була в Криму, та й то тільки в сезон.

Чи є труднощі у взаємодії киян і приїжджих?

— Ментальних труднощів немає. Є проблеми зі сприйняттям приїжджих окремими людьми. За деякими оцінками, тему про "понаєхавших" піднімають кияни у другому чи третьому поколінні. Корінні ж розуміють, що Київ як столиця має демографічно розширюватись, у тому числі й за рахунок приїжджих.

Зараз ви читаєте новину «Половина мешканців столиці — приїжджі». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути