В Україні від сильних морозів загинули 112 людей, повідомляє Міністерство охорони здоров'я. Це найбільше з-поміж усіх країн Європи. Проте рятувальники кажуть, що померлих 135. Інформагенція "Укрінформ", яка провела власний моніторинг по областях, пише — 166. Не всі люди, яких забирали з вулиць, помирали від переохолодження, пояснюють у МОЗ. Розтин показує, що в частини були інші причини, приміром, інфаркт.
Більшість постраждалих від морозів — безхатченки, каже 33-річна Людмила Алієва, президент громадської організації "Народна допомога".
— Стільки людей загинули, тому що найсильніші морози по Європі були в Україні. До того ж в інших країнах до похолодання були готові. У нас пункти обігріву з'явилися пізніше, ніж прийшли морози. Бездомні не одразу приходили по допомогу. Також є один специфічний момент: люди, які прожили понад п'ять років на вулиці, важко йдуть на контакт. Тим більше з представниками влади, тобто людьми у формі. Із такими бездомними майже неможливо встановити довірливі стосунки. До них у підвали приходять соціальні працівники, просять піти в нічліжку. Вони пообіцяють, але не звернуться по допомогу. Таких не більшість, але вони є.
Як безхатченки дізнаються про пункти обігріву?
— Бездомні не читають газет, не мають інтернету. У них є своя циганська пошта. Але навіть якщо вони не зверталися в соціальні служби, знають, де яка є і яку допомогу надає.
В Україні скрізь однаково потерпають від морозів?
— По-різному. У столиці ситуація найскладніша. Пунктів обігріву не вистачає. Еменесники поставили 10 палаток, ще працювали три патрулі: нашої організації, фонду "Соціальне партнерство" та муніципальної служби. Це мало для такого великого міста.
Коментарі