Українським переселенцям і постраждалим від війни більше не платитимуть по 6,5 тис. грн у рамках програми "єПідтримка". Її запустили в березні, за цей час роздали майже 31 млрд грн.
— Усі, хто подавав заявки на виплату, її отримали. Це майже 5 мільйонів громадян, — каже прем'єр-міністр Денис Шмигаль, 46 років. — Наразі переселенці можуть отримувати виплати за іншими програмами, наприклад, від наших іноземних партнерів. А на картки "єПідртимка" надходитиме дохід від покупки військових облігацій.
Таких Україна продала на понад 105,1 млрд грн. В уряді називають їх інвестиціями в поразку Росії, адже за ці кошти купують зброю, набої, техніку та медикаменти.
— Продаж облігацій є одним із важливих способів наповнювати бюджет в умовах війни. Позичаємо в громадян гроші, а згодом повертаємо з відсотками, — говорить керівник секретаріату Ради підприємців при Кабміні 43-річний Андрій Забловський. — Уряд планує поетапно випустити їх на суму до 400 мільярдів гривень. Це втричі перевищує запланований на цей рік бюджет Міністерства оборони.
— Попит на військові облігації серед українців зростає, попри те, що це невигідно, — каже фінансист Любомир Остапів, 36 років.
— Це — емоційна інвестиція в нашу перемогу. З облігацій можемо заробити 11 відсотків річних у гривні. У країні, де інфляція буде понад 20 відсотків, раціональною таку інвестицію не назвеш. Але багато людей купують їх, щоб підтримати державу. Розуміємо, або ми інвестуватимемо в нашу армію, або годуватимемо чужу. Якщо надумали купити військові облігації, щоб заробити, то це не найкращий варіант. Проте якщо сума, яку витратите й гарантовано повернете з облігацій, лежатиме "під матрацом", то втратите від інфляції вдвічі більше, ніж від інвестиції в перемогу.
"Газету по-українськи" можна передплатити онлайн на сайті Укрпошти за "ковідну тисячу"
Коментарі