Черкаський пенсіонер Олександр Толбатов запатентував у Держдепартаменті інтелектуальної власності рятувальний жилет із пластикових пляшок і пінопласту. Стверджує, що в ньому дуже зручно робити вправи у воді.
— Усе почалося п"ять років тому, коли лікарі знайшли в мене сім хребтових гриж і не дали гарантії, що операція з їх видалення пройде успішно, — розповідає 60-річний винахідник. — Я відмовився від операції, яка мала коштувати 2,5 тисячі доларів і поїхав із сином в Коктебель (селище на південному сході Криму. — "ГПУ"). Там відчув, що плавання допомагає мені, поліпшує здоров"я. Коли повернувся до Черкас, вирішив плавати в нашому водосховищі. Щоб робити вправи у воді, потрібен жилет, але ті, що продаються в магазинах, — дорогі й незручні. В них неможливо вільно рухатися. Тоді й звернув увагу на пластикові пляшки і пінопласт. Змінював конструкцію сім разів і врешті-решт одержав те, що хотів — РЖТ (назва винаходу за документами — Рятувальний жилет Толбатова. — "ГПУ") стійко тримається, дозволяє вільно рухатися і не розкисає у воді. Крім того, пластикова пляшка зберігається протягом 50 років.
— Я не міг спокійно дивитися репортажі про ураган "Катріна" в американському місті Новий Орлеан, де без рятувальних засобів загинуло стільки людей. А мій жилет, який зробити дуже просто, міг би допомогти, — продовжує Толбатов.
Олександр Толбатов працює водієм. На своєму мікроавтобусі він написав телефон та адресу, за якими можна звертатися по безкоштовну консультацію, як самому зробити РЖТ.
— Тепер усі мої знайомі знають, що даруватиму їм на день народження. Я навіть тещі подарував рятувальний жилет, — каже Олександр Толбатов.
Коментарі