вівторок, 21 квітня 2015 07:25

Нам не шкода

42 міста мають перейменувати в Україні за законом про декомунізацію. У моїй Херсонській області таким є Цюрупинськ. Перша згадка про нього — 1084 року. Тоді місто звалось Олешки, входило до Київської Русі. Навіть у царські часи зберегло давню назву. 1920-го йому дали ім'я більшовицького діяча Олександра Цюрупи. Він організовував продзагони, що відбирали харчі в селян.

— У моїй родині, говорячи про Олешки, ніколи не згадували його жахливий радянський аналог, — каже знайомий. — "Цюрупинськ" майже неможливо вимовити. Асоціюється з якимось Устьзадрюйськом. Це ж як треба було так ненавидіти Олешки і його мешканців, щоб додуматися до такого топоніма.

Реакція Росії на прийнятий закон негативна. У Кремлі вважають, що це — антиросійська акція. Дмитро Пєсков, прес-секретар президента Путіна, висловив жаль з приводу декомунізації України.

Краще б росіяни забрали подібні назви собі. Наприклад, перейменували на Цюрупинськ Санкт-Петербург, Тулу чи Улан-Уде. Нам не шкода, а їм, напевне, було б приємно.

Зараз ви читаєте новину «Нам не шкода». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

1

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути