Майже два роки українці чекали на звільнення полоненої льотчиці 35-річної Надії Савченко. Її обміняли на російських спецпризначенців Євгена Єрофєєва й Олександра Александрова 25 травня.
У Ростові Савченко зустрічали прес-секретар президента Святослав Цеголко та віце-спікер парламенту Ірина Геращенко. Літаком президента Надія прибула в Бориспіль. З трапу зійшла боса.
— Хочу попросити вибачення в усіх матерів, діти яких не повернулися з АТО, а я жива. Я не поверну мертвих. Але готова ще раз покласти своє життя на полі бою за Україну, — сказала.
Проте 22 червня заявила, український уряд і армія винні у війні на Донбасі. Бо "не дали відсіч Росії у Криму". 13 грудня вийшла з партії "Батьківщина". Перед тим за власної ініціативи зустрілася з керівниками бойовиків Олександром Захарченком та Ігорем Плотницьким.
— Так, я сиділа за столом переговорів із людьми, з якими ми стріляли одне в одного. Я в них чорта не побачила, — пояснила. — Зустріч спрямована на те, щоб посилити Мінський формат і зробити його дієвішим.
Член Комітету Верховної Ради з питань оборони 43-річний Андрій Тетерук заявив, СБУ має дослідити дії Савченко:
— Ми вбачаємо в них елементи державної зради, — сказав він.
У червні Надія Савченко випереджала Порошенка в рейтингу кандидатів на пост президента, за даними центру "Соціс". За неї готові були проголосувати майже 12% опитаних, за чинного президента — 6,4%. У листопаді довіра до Савченко впала до 2%.
Коментарі
1