Верховна Рада дозволила з 16 років добровільно сплачувати внески до Пенсійного фонду на майбутню пенсію. Кошти збирати можна для себе та родичів.
— Для добровільних внесків треба укласти договір, — каже народна депутатка Леся Забуранна, 41 рік. — Це можна зробити в електронній формі в застосунку "Дія", або на вебпорталі Пенсійного фонду. Кожен матиме право самостійно визначити періодичність, строки сплати, розмір внеску. З часом його можна змінити. Також можна зробити внесок батькам чи родичам. 70 відсотків з нього йде на виплату цьому пенсіонерові, 30 — до фонду.
В Україні діють три пенсійні системи.
— Мова йде про солідарну систему, коли всі платять внески до Пенсійного фонду, добровільну накопичувальну й обов'язкову накопичувальну, — говорить 47-річна Олена Сотскова голова Ради Української асоціації адміністраторів пенсійних фондів. — Єдиною можливістю отримати гідну пенсію є впровадження обов'язкового накопичування та добровільного. Пенсія з таких систем залежатиме від того, скільки роботодавець та працівник перерахували на пенсійний рахунок. Що довше людина накопичує — то більша буде в пенсійній виплаті частка доходу. Також, на відміну від солідарної системи, кошти в накопичувальній успадковуються. Якщо людина не встигла отримати всі свої гроші, їх виплатять спадкоємцям.
"Газету по-українськи" можна передплатити онлайн на сайті Укрпошти за "ковідну тисячу"
Коментарі