— Такого, кажуть, у нас 40 років не було, щоб дитина хата в хату хворіла. Кір як почався перед Різдвяними святами, то аж тепер стихає, — каже телефоном 50-річна Марія Стислюк із села Яворів на Львівщині.
У Львівській області на кір за два місяці цього року захворіли найбільше в Україні людей — 1800, в Івано-Франківській — 1100. Загалом у країні за цей період захворіли близько 4 тис. осіб.
— У нас п'ятеро дітей захворіли. Найтяжче було в старшого Василя. Тиждень горло боліло, що не міг нічо пити та їсти. Привезли в лікарню, а там кажуть: "То кір. Чекайте поки висеплеться. Чим вам поможемо, у нас таких півлікарні лежить", — продовжує Марія Стислюк. — Потім по черзі стали хворіти менші діти. У середульщого температура була до 40 градусів. Так мучилися з тиждень. Не спали ні дньом, ні ніччю. Із понеділка, слава Богу, температура пройшла, так що підуть у школу.
В Яворові захворіли до 100 дітей.
— У нас ніхто прививки не робить. Хоч фельдшер приходить і каже, що треба колоти. Я наслухалася по телевізору, що діти від неї вмирають, то хай краще так переборють. Якби знала, що все добре буде, то най би кололи. А так боюся, — каже Марія.
— Генотип вірусу, який ходить в Івано-Франківській і Львівській областях, прийшов до нас з Європи. Кір зараз у Британії, Іспанії та у Франції. В останній, наприклад, захворіли до 15 тисяч людей. На захід України інфекцію привезли заробітчани. Тепер є ймовірність, що інфекція пошириться і на решту території України, — каже Віктор Ляшко із Держепідемслужби. — У західних областях низький рівень вакцинації. Якщо людина не вакцинована, то 98 відсотків, що вона заразиться. Якщо ж має прививку, то 90 процентів, що не захворіє. Теперішні цифри на кір — результат антивакцинальної кампанії 2008 року. Тоді начебто від вакцини проти кору та краснухи помер 17-річний донеччанин. Тому люди взагалі відмовилися від прививок. Тепер маємо лише 67 відсотків людей вакцинованих проти кору і краснухи. До того таких було 95 процентів.
Захворюваність на кір пішла на спад.
— Через сильні морози кір трохи відступив. Наприклад, у листопаді ми щоденно фіксували по 150 випадків, а тепер 60-68, — каже Віктор Кирилович. — Кір дає серйозні ускладнення: пневмонія та енцефаліт мозку. Якщо краснуху називають дитячою хворобою, то на кір може захворіти будь-хто. Від кору на Львівщині вже померла одна жінка.
Останній спалах кору в Україні був 2006 року. Тоді захворіли 42 тис. людей.













Коментарі