51 людина померла від грипу, станом на середу. Кількість хворих зросла удвічі порівняно з минулим тижнем. Епідемічний поріг буде подолано після 24 січня, прогнозує Міністерство охорони здоров'я. У цьому сезоні вже перехворіли на грип і гострі респіраторні вірусні інфекції понад 2,5 млн людей.
Найбільше померло на Одещині — 20 осіб, на Вінниччині — 7, у Києві — 7, у Донецькій області — 4. Там і ще в десяти областях на три тижні ввели карантин.
— Хворі пізно звертаються по медичну допомогу, — говорить головний інфекціоніст Міністерства охорони здоров'я Ольга Голубовська, 50 років. — Спаду поки що не спостерігаємо. Навпаки: хворих і померлих може бути значно більше. У медичних установах, транспорті, магазинах треба носити маску. Часто мити руки й провітрювати приміщення.
— Грип відчуваєш одразу: піднімається температура, ломить тіло, з'являється сухий кашель. Нежитю немає. Ходити в такому стані неможливо. При застуді та респіраторно-вірусних інфекціях сили ще є, — каже киянка 32-річна Юлія Степаненко. — Перехворіла на днях, дуже тяжко.
Крім звичайних форм грипу, буває блискавична — коли за три дні розвивається вірусна пневмонія з набряком легень і зупинкою дихання. Хвороба осідає в трахеї, тому людина відчуває тяжкість і біль у грудях.
В аптеках зник препарат "Таміфлю". Перекупники продають його з рук і через інтернет утричі дорожче, а то й більше — за понад 1000 грн.
— "Таміфлю" для профілактики не призначають, бо дуже токсичний. При хворобі не можна приймати більш ніж по 75 міліграмів двічі на добу, — розповідає лікар-інфекціоніст Віталій Бутко, 37 років. — Має бути нагляд лікаря, як правило — госпіталізація. Імуномодулятори для профілактики теж не потрібні. Лише при нездужанні в перші дві доби. Не варто пити комбіновані жарознижувальні типу "Грипго", "Терафлю" та інші. Вони вірус грипу не знищать, лише послаблять його дію. Тоді він оселиться в ослабленому організмі надовго й провокує ускладнення. Найважливіше — постільний режим і часте пиття, до 4 літрів за день. Щоб якнайскоріше виходили токсини. Для самостійного лікування відводять три доби. Краще не стало — робіть знімок легень і йдіть у лікарню.
Багато хворих на грип — у зоні АТО. Госпіталі переповнені на Харківщині й Дніпропетровщині, бійці лежать навіть у коридорах.
— Один помер через пізнє звернення, двоє — в реанімації на апараті штучної вентиляції легень, — говорить 52-річний Сергій Риженко, головний лікар Дніпропетровської лікарні ім. Мечникова. — Ще одному стало краще — почав дихати самостійно.
У харківській клініці лікують 35 бійців із підозрою на вірусну пневмонію.
Укол коштує 20 гривень, поставити крапельницю — 50
Вінничанка 22-річна Юлія Донець під час грипу заробляє на процедурах. Хворим ставить крапельниці, робить уколи й інгаляції. Обслуговує обласний центр і приміські села.
— У лікарнях людей нікуди класти. Залишаємо лише тяжкохворих. Іншим тиждень маємо проколоти антибіотики. Як людина приписана до лікарні, то процедура безкоштовна. Але багато чужих — переселенці, заробітчани, студенти-заочники, — розповідає Юлія. — В нас зміни — по півдня. Решту часу витрачаємо на пацієнтів на дому. В мене зараз на списку до 20 чоловік. Деяким роблю уколи щодня, декому — двічі на день, комусь — тричі на тиждень. Укол коштує 20 гривень, поставити крапельницю — 50.
Недавно був випадок, що діти найняли до літньої жінки. Приходжу, а вона активна, бігає. Кажу, треба зробити укол. Жінка — в крик, викликала міліцію. Виявилося, діти неправильно написали номер квартири.
Важко добиратися до пацієнтів у села. Автобуси ходять лише до обіду. Назад іду пішки. Зате щовечора несу майже 1000 гривень заробітку. Для медсестри це — величезні гроші.
Коментарі