Вівторок, 19 серпня 2008 07:09

На День Незалежності Херсон кличе в пустелю

Автор: малюнок: Дмитро СКАЖЕНИК
 

До дня незалежності України Херсонська облдержадміністрація організовує піший перехід через розташовану в області пустелю Олешківські піски. Її офіційно визнали єдиною пустелею в Європі.

Перехід відбудеться 20 серпня поблизу міста Цюрупинськ. Довжина дистанції — до 5 км. У ході можуть узяти участь усі охочі віком до 50 років.

— Уже зібрали групу з 40 людей. Але якщо буде така жарюка, то ніхто нікуди не піде. Бо якщо в місті майже 35 тепла, то в пустелі будуть усі 45 або й більше, — каже Григорій Усік із облдержадміністрації.

— Найбільшу ділянку 18 кілометрів навесні я проходжу за повний день, — каже 45-річний Василь Мірошниченко із села Раденськ Цюрупинського району. — Улітку я б туди не сувався. Дуже палить сонце. Замість землі тут пісок, трохи трави та карликові берези. Тут чисто, немає сміття, немає стежок чи доріг. Цивілізація сюди ще не добралася.

Олешківські піски займають територію розміром 15х20 км. Раніше там був військовий полігон. На ньому льотчики відпрацьовували бомбування. До сьогодні в пісках знаходиться багато снарядів, які не розірвалися.

— Полігон постійно розміновують від нерозірваних авіабомб. Їх там тисячі, — веде далі Василь. — Були й літаки, які слугували мішенню для бомбардувальників. Але місцеві прямо посеред пустелі переплавляли корпуси цих літаків. Будували такі собі міні-мартени. Міліція їх до сих пір ганяє.

Зараз ви читаєте новину «На День Незалежності Херсон кличе в пустелю». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Погода