Під стінами Черкаської обласної держадміністрації від минулого четверга щодня по 20 хв. грають учасники муніципального духового оркестру. Протестують проти рішення міськради, яка хоче зняти колектив із бюджетного утримання. 2 лютого це питання розглядають на засіданні сесії.
О 9.55 у понеділок на Соборну площу приходять понад десяток осіб. Дістають музичні інструменти — кларнети, труби, саксофон. 25-річний Андрій Жовтий несе дерев'яну дошку з плакатом "Сергію Борисовичу, не дайте нас поховати!". Один з оркестрантів ставить на сніг тубу, на неї — дошку.
— Чого ви аж там стоїте? — 58-річний Анатолій Рудніченко гукає музикантів, що стоять край площі. — Ідіть ближче. Сьогодні робимо мовчазну акцію протесту. Сергій Осавуленко (керівник оркестру. — "ГПУ") пішов в облдержадміністрацію на перемир'я.
Безкоштовний концерт під стінами обласної адміністрації музиканти починають із похоронного маршу. Потім грають класичні симфонії Фредеріка Шопена, "Варяга", симфонію №7 Дмитра Шостаковича, "Вставай, страна огромная" Олександра Александрова.
— Мороз такий, довго не пограєш, хоч і спирт узяли, — говорить Рудніченко. Розстібає куртку, показує металеву пляшку. Спирт заливають в інструменти, щоб не замерзали клапани.
— Одарич казав, що ми багато не втратимо, бо ще працюємо на двох-трьох роботах. Та що? Як я працюю в училищі та заробляю там 200 гривень? Основна робота тут, — говорить 60-річний Олексій Степанов.
Сьогодні у колективі 34 музиканти.
— У нас 12 чоловік закінчили консерваторію, в інших — училище, — додає Олексій Степанов. — Та це ми цілий рік чекатимемо, коли нас наймуть за 100 гривень? Щоб оркестр був у формі, треба займатися регулярно у колективі, а наймати — це профанація.
— Я перший директор цього оркестру. 1 лютого 16 років колективу — паспорт треба видавати, а нас беруть і розформовують. Ми не заради грошей стоїмо, а через те, що хочуть загубить такий оркестр. У нас і так у місті культури немає, — розповідає Володимир Сухенко, 49 років.
О 10.15 музиканти починають тупцювати на місці. Дехто потирає руки. Виймає із сумки великий термос, наливає чаю. О 10.31 Рудніченко оголошує про завершення акції.
— Усі свободні. О 14.00 репетиція.
У вівторок та середу музиканти знову виходять на акцію. Грають кілька хвилин, бо інструменти замерзають.
Оркестр планують приєднати до міського будинку культури і перевести у статус аматорського колективу. Міськрада виділила 200 тис. грн на оренду приміщення для репетицій, придбання інструментів, костюмів та виплату заробітної плати директору і диригенту. Оркестр просив на своє утримання 1,5 млн грн.
Коментарі