"Убивць на нари! Мусоряку на гиляку! Робити я не вмію, а красти я боюся, поїду я до Києва, в міліцію наймуся!" — кричать зранку 1 червня під Шевченківським районним управлінням міліції Києва понад 300 столичних студентів і кілька десятків прибічників об"єднання "Свобода". Влаштували акцію протесту.
18 травня тут загинув 20-річний Ігор Індило, студент столичного педагогічного коледжу ім. Макарова. Увечері дільничний забрав його з гуртожитку, а вранці міліціонери попросили батьків Ігоря приїхати по тіло. Мовляв, упав, забився і вмер.
— Ми вимагаємо цього тижня оголосити імена вбивць у погонах, — кричить Віталій Шабунін, 25 років. — Інакше вийдемо знову і будемо набагато агресивнішими. Поки що це мирна акція. Лише відстоюємо право жити, а не бути вбитими в будь-якому відділку.
"Свободівці" вигукують "Ганьба" та "Могильова геть" (Анатолій Могильов — керівник Міністерства внутрішніх справ. — "ГПУ"), тримають плакати "ЧК-НКВД-МВС".
До юрби підходить співак Олександр Положинський, 38 років:
— Я теж мав контакти з міліцією. Переконався, що її створили для утисків, а не захисту.
Пам"ять Ігоря вшанують хвилиною мовчання. До мітингувальників ніхто не виходить. За годину вони розходяться.
Подібні акції протесту під обласними управліннями міліції планували організувати у 18 містах України. У Львові прийшли півсотні студентів. До них вийшов 52-річний Михайло Дзюдзь, начальник міліції громадської безпеки. Сказав, що "на Львівщині не було і не буде випадків побиття міліцією громадян" і повернувся до управління.
Вінницькі студенти на акцію не прийшли.
— Їхнього лідера Івана Калицинського напередодні викликав до себе начальник управління, — пояснює правозахисник Дмитро Гройсман, 38 років. — Запропонував провести круглий стіл. Мовляв, на акції можливі провокації.
Правозахисник роздає по одній ромашці людям, які прийшли на акцію. Просить поставити їх удома і не забувати, як у міліції катують людей.
Коментарі