Ганнуся Позднякова з Вінниці народилася з вадою слуху. Зараз їй два з половиною роки, і вона розрізняє звуки тільки за допомогою слухових апаратів. Якщо до трьох років дівчинку прооперують, вона буде чути. Якщо ні — залишиться глухою назавжди.
— Дитині можна вживити так зване електронне вушко, яке замінить їй власне, — розповідає директор київського Інституту отоларингології, професор Дмитро Заболотний. — Ми могли б прооперувати дівчинку й безплатно, але в інституті велика черга — 180 дітей — на таку операцію за бюджетні кошти.
Операція коштує 110 тис. грн. Світлана Позднякова, мама Ганнусі, працює вчителькою хімії у вінницькій школі N 5. Аби дістати гроші, оббивала пороги місцевих бізнесменів і депутатів. І — безрезультатно.
— Я зателефонував міністрові охорони здоров"я країни Юрію Поляченку і той охоче взявся допомогти, — розповідає "ГПУ" 28-річний Володимир Гройсман, мер Вінниці. — Ганнусю вирішили прооперувати в київському Інституті отоларингології. Треба було терміново зібрати гроші на операцію.
Мер попросив секретарку зателефонувати двадцяти місцевим бізнесменам. 17 із них — майже всі депутати міськради — погодилися допомогти. 110 тис. грн розділили порівну. Кожен перерахував по 6,5 тис. грн. У тому числі й мер.
Гройсман — наймолодший мер в Україні
— Сьогодні я бізнесом не займаюся, і колишніх фінансових можливостей не маю. Але намагатимуся зарадити всім, хто потребує допомоги, — каже Гройсман.
Мама Ганнусі, Світлана Позднякова, до операції не хоче розповідати про доньку.
— Зате після операції напишу президентові, який у нас чудовий мер, — каже Світлана.
— Володя у нас із 14 років працював — у майстерні, де робили декоративні металеві решітки, з другої години дня до сьомої вечора, після школи, — розповідає "ГПУ" батько мера Борис Гройсман, власник вінницького магазину "Гранд". — Гнув із напарником решітки, до тонни металу за робочу зміну перевертав. На зароблені гроші часто купував подарунки мамі. А мені допомагав оплатити ремонт машини. Скупим ніколи не був. Коли став депутатом міськради, то вітав на Новий рік і День Перемоги ветеранів, давав продуктові набори. Гречка була, цукор, ковбаса, цукерки, навіть пляшка винця.
Володимир Гройсман — наймолодший мер в Україні. Він керує містом від квітня 2006 року. Обраний як позапартійний кандидат. Кілька разів встиг здивувати своїх виборців. Приміром, відмовився поїхати до Швейцарії у відрядження, коли градоначальник Цюріха вирішив подарувати Вінниці трамваї.
— Поїде спеціаліст, я в трамваях не розбираюся, — сказав Гройсман.
У нього двоє дітей: десятикласниця Юля, донька дружини від першого шлюбу, і Крістіна, яка недавно пішла до другого класу.
1978, 20 січня — Володимир Гройсман народився у Вінниці, у сім"ї службовців
1992 — почав працювати слюсарем у малому підприємстві "Школяр"
1994, серпень — призначений комерційним директором торговельного підприємства "Око"
2002 — став депутатом Вінницької міської ради
2005, листопад — секретар міськради
2006, березень — обраний Вінницьким міським головою
Коментарі