вівторок, 22 липня 2014 00:30

Малярі зароблятимуть більше за юристів

Автор: підготувала Олександра Горчинська
 

— Зараз після технікуму більше шансів знайти роботу, ніж після університету, — каже 35-річна Таміла Супронюк, менеджер столичного кадрового агентства. — Не розумію, чому абітурієнти досі штурмують юридичні та економічні факультети.

Супронюк завантажує базу з вакансіями, показує резюме претендентів.

— У мене багато знайомих цікавляться, за яку роботу в Києві платять найбільше і на кого йти вчитися, — продовжує Таміла. — Не вистачає логістів-диспетчерів, технологів на харчові підприємства, з пошиття одягу та взуття, інженерів-будівельників та енергетиків, малярів і плиточників, маркетологів і менеджерів із персоналу. Диспетчерам транспортні компанії готові платити 7 тисяч гривень за роботу на дому. Головне, щоб людина вміла домовлятися й підбирала вигідні маршрути. На менеджерів із персоналу часто запрошують людей з освітою психолога. Не вистачає бухгалтерів. Випускають їх щороку багато. Але не кожен готовий працювати за 3 тисячі гривень на фірмі з чорною бухгалтерією.

Від 4 до 10 тис. грн пропонують перукарям у салонах краси.

— У мене подруга має доньку-­абітурієнта. Та хоче бути юристом. Вони порахували: щоб закінчити юридичний факультет у Києві, треба 20 тисяч гривень на рік. За п'ять років — 100 тисяч. Гроші за навчання доведеться відбивати років п'ять, бо юристам без досвіду більш як 2 тисячі не платять. Інша знайома після школи віддала доньку на двомісячні курси перукарів. Заробляє тепер 6 тисяч на місяць, з 18 років знімає квартиру окремо від батьків. Вища освіта потрібна, але слід усе прорахувати, перш ніж вкладати гроші у знання. Вмирають популярні донедавна професії — фахівці з кредитування і рекламісти. За п'ять років високооплачуваними будуть менеджери зі збуту продукції за кордон, маркетологи, страховики та управлінці персоналом, — прогнозує Таміла. — Є запити на смарт-інженерів, які встановлюють цифрові технології у будинках.

Торік більшість професійно-технічних училищ в Україні не добрали студентів на державну форму навчання. Найвищий конкурс був на слюсарів з ремонту автомобілів, кухарів, перукарів і в медичні училища.

– 2015-го хороші малярі отримуватимуть більше за юристів, — говорить менеджер-кадровик 32-річний Артем Давидюк зі столиці. — Досвідченим у Києві готові платити 6–7 тисяч гривень на місяць. У регіонах зар­плати вдвічі нижчі. Добре зароблятимуть сантехніки, плиточники, слюсарі, столяри, електромонтери, машиністи, фрезерувальники, монтажники. В найближчі п'ять років на ринку праці будуть популярні послуги інтернет-вчителя і репетитора. Починає користуватися попитом посада психолог у соціальній мережі. За годину такі спеціалісти зароблятимуть від 200 гривень.

Зараз ви читаєте новину «Малярі зароблятимуть більше за юристів». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути