Ексклюзиви
Вівторок, 09 вересня 2008 07:09

Макіївку визнали найбруднішим містом України

 

Макіївка, Дніпродзержинськ, Одеса, Донецьк і Горлівка — найбрудніші міста України. Повітря в цих населених пунктах містить найбільшу кількість шкідливих для людини речовин. Дослідження провела Центральна геофізична обсерваторія МНС.

— Жителі цих промислових центрів дихають не тільки пилом, але й важкими металами: фенолом, фтористим воднем, бензапіреном, діоксидом азоту, вуглецем, — розповідає Ніна Ротач, завідувач лабораторії спостережень за забрудненням атмосферного повітря ЦГО. — Також, крім підприємств, забруднює повітря автотранспорт.

Дослідження виявили найбільші проблеми з екологією на Донбасі. Далі в рейтингу йдуть міста Дніпропетровської, Запорізької, Луганської областей і Криму. У столиці якість повітря вища за середню по країні.

— Тут немає великої промисловості, — веде далі Ротач. — Але є багато авто, які вихлопами забруднюють повітря. Київ — зелене місто, й дерева роблять тут свою добру справу.

Індекс забруднення повітря в місті визначають на підставі вимірів спеціальних постів. Вони розміщені в 53 містах України й вираховують викиди в атмосферу.

— Нашим показникам можна довіряти, — розказує експерт. — Так, у Західній Європі система краща, досконаліша. Вони витрачають менше зусиль на дослідження. Із нашою системою трохи важче, та результат однаковий.

Колишній міністр екології і природних ресурсів Сергій Курикін вважає, що ситуацію із забрудненням повітря на сході країни можна виправити:

— Є багато шляхів вирішення цієї проблеми. Наприклад, через модернізацію підприємств. Треба замінити старе обладнання на нове, яке нівелюватиме викиди. Саме так багато років тому робили в промислових центрах Німеччини. І допомогло. А в нас директори підприємств кажуть: грошей немає.

Зараз ви читаєте новину «Макіївку визнали найбруднішим містом України». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Погода