четвер, 02 вересня 2021 00:01

Лікарняні будуть електронні

З 1 вересня у більшості медустанов України почали видавати електронні лікарняні. У віддалених від обласних центрів закладах їх почнуть виписувати з жовтня.

— Є лікарні, яким потрібно більше часу для переходу на нові умови. Таких майже тисяча в глибинці. Ще не освоїли електронну систему, — говорить Роман Борщ із Міністерства охорони здоров'я.

Після переходу медзакладу на електронні лікарняні паперові заборонять.

— Електронні довідки — проста річ, що позбавляє зайвого клопоту, — розповідає сімейна лікарка Вікторія Шпак, 31 рік. — Фахівець пише медичний висновок, що пацієнт хворий. Ставить електрон­ний підпис. Лікарняний надходить у реєстр Пенсійного фонду. Там заповнять дані про роботодавця. Раніше це робив лікар.

Повідомлення про відкриття лікарняного листка приходитиме пацієнтові на мобільний.

— Цифрова документація зменшить корупцію, бо не можна буде купувати довідки, — пояснюють у Фонді соціального страхування. — В електронному вигляді їх легко відстежити і важко підробити. Інформація про відкриття й закриття довідки приходитиме в особистий кабінет роботодавця на сайті Пенсійного фонду. Діагноз буде закритий. Міститиме тільки припис від лікаря, що людина не може працювати в певний проміжок часу. Після закриття лікарняного під нею з'явиться статус "Готовий до сплати". Роботодавець має видати гроші впродовж 10 днів.

З 1 вересня протягом року українці можуть добровільно задекларувати активи, які раніше приховували. Так зроблять легальними статки, кажуть у Міністерстві фінансів.

У разову декларацію можна вписувати земельні ділянки, нерухомість, антикваріат, автомобілі, коштовності, дорогоцінні метали, банківські рахунки. За легалізацію активів в Україні потрібно сплатити 5% суми, в яку будуть оцінені. 9% — якщо вони зберігаються за кордоном.

Закон дозволяє не вносити в декларацію квартири до 120 кв. м, будинки менші за 240 "квадратів", нежитлові забудови до 60 кв. м. Також один транспортний засіб, який використовується не для заробітку, заощадження до 400 тис. грн.

— Це хороша можливість показати незаконно отримані гроші та майно, — каже економіст Андрій Новак, 48 років. — Поки що неясно, як бути простим людям, що приватизували квартири, отримані в СРСР. Або довго збирали гроші й побудували дім. Закон матиме чимало поправок у процесі роботи.

Після завершення дії закону держава вилучатиме приховані статки.

До кінця вересня уряд затвердить план встановлення справедливої вартості на електроенергію. Із жовтня споживачі платитимуть по 1,44 грн за кВт/год, якщо використовують щомісяця до 250 кіловат. По 1,68 грн — якщо споживають більше.

Зараз діє єдина ціна — 1,68 грн за кВт/год.

— У середньому українська сім'я потребує 168 кіловат у місяць. Для більшості електроенергія обходитиметься дешевше, — говорить прем'єр-міністр Денис Шмигаль, 45 років.

До 31 грудня Кабмін визначить порядок поступового переходу до економічно обґрунтованої ціни на електроенергію, йдеться в указі президента.

Із вересня можна відмовитися від доставки пенсій Укрпоштою й отримувати виплати на картку одного з 44 банків. Для цього необхідно написати заяви на пошту та у фінустанову.

Укрпошта планує припинити доставку пенсій за місцем проживання з 2023 року. Цим займатиметься якась інша організація.

Зараз ви читаєте новину «Лікарняні будуть електронні». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути