Деякі виробники пташиного м"яса з Криму після спалаху пташиного грипу всерйоз думають замість курей почати розводити страусів. Вважається, що серед пернатих страуси є найстійкішими до недуги, через яку кримчани торік втратили 80 тисяч голів свійської птиці.
Директор кримської птахоферми "Перекопська" Анатолій Бедокур розповів, що підприємство вже уклало угоду з австралійцями про поставку страусиних яєць. Керівник приватного підприємства "Восток" Юрій Шевченко так не поспішає: хоче спершу налагодити механізми реалізації страусиного м"яса та яєць.
А от підприємство "Птахокомплекс" із села Котельникового Червоногвардійського району зовсім не збирається переходити на страусів.
— Ми продаємо курчат по всій Україні, у Молдову і Росію. І жоден клієнт від нас не відмовився, — запевняє головний спеціаліст підприємства 40-річна Світлана Лисенко.
— Щоб виростити страуса, потрібно не менше року, але дорослий птах важить близько 150 кілограмів, — розповів "ГПУ" 35-річний Володимир Венгереш із ясногородської страусиної ферми, що на Київщині. — Загалом ці птахи невибагливі. Їхнє м"ясо цілком може замінити яловичину.
Поки що страусине м"ясо в Україні — делікатес, та й коштує недешево — близько сотні гривень за кілограм.
Коментарі