Український військовий корабель "Костянтин Ольшанський" 4 квітня відплив із Триполі, столиці Лівії. На його борту 193 людини, зокрема 85 українців, серед них 44 жінки та 11 дітей. Решта пасажирів — громадяни 17 країн світу.
— У першу чергу "Ольшанський" висадить іноземців на Мальті, а за чотири-п'ять діб прибуде до України, — каже прес-секретар Міністерства закордонних справ Олександр Дикусаров. — Але в який саме порт, поки що невідомо. Дипломати вивчають, із якого регіону більшість евакуйованих.
У Лівії залишаються близько 700 українців.
— Багато з них відмовилися від евакуації, коли це було ще не складно зробити. Бо зараз важко дістатися охоплених бойовими діями міст. Наприклад, до Місурата, по якому ведуть артобстріл, — продовжує Дикусаров.
У Місураті перебувають 37 українських медиків.
— Там зараз воєнні дії. З тещею Юлією Новіковою, лікарем-анестезіологом, востаннє говорили по телефону звідти п'ять днів тому, — розповідає харків'янин Богдан Гладких. — Сказала, що жива-здорова. Хотіла поїхати звідти. У МЗС спочатку говорили, що заберуть. Але тепер кажуть, аби там пересиділи й перечекали. Бо нічого зробити не можуть. Ніхто з наших лікарів не потрапив на борт.
Україна стала чи не єдиною країною, що застосувала військовий корабель для порятунку своїх громадян.
— Навіть якщо потрібно рятувати одного українця, держава повинна втрутитися. Це не те питання, коли треба економити, — вважає Олексій Мельник, провідний військовий експерт Центру Разумкова. — До того ж евакуація стала своєрідним навчанням для наших моряків, а це відбувається рідко. Але вважаю, що на поході "Ольшанського" також хотіли попіаритися деякі політики. Інакше навіщо було везти в район бойових дій стількох журналістів?
Коментарі