"В советское время был моральный кодекс коммуниста. Сейчас придумали кодекс киевлянина. Совок в мозгах нашего начальства неистребим. Как тогда коммунисты, так сейчас киевляне не будут выполнять эти предписания", — каже киянин 47-річний Анатолій Волошин. Він стоїть у Золотоворітському сквері столиці й роздивляється буклет "Кодекс киянина". У вівторок активісти громадського об"єднання "Столичні ініціативи" роздають їх перехожим.
Автор кодексу — колишній заступник столичного голови Ігор Добруцький. Його звільнили минулого тижня. Ідея видати правила поведінки для киян у Добруцького з"явилася півроку тому. Тоді в Росії опублікували кодекс москвича із забороною смажити шашлики на балконах і різати баранів у дворах багатоповерхівок.
Звід настанов для киян містить 44 правила. Городян зобов"язали регулярно відвідувати храми, знати напам"ять пісню "Києве мій". При народженні дитини — садити дерево, а на День незалежності — одягати вишиванку. Не розмальовувати стіни будинків, не паркувати машини на газонах. На чужині сумувати за рідним містом. Щодня проходити пішки не менше 3 км і займатися тільки безпечним сексом.
Посадить дерево несложно. Только его потом срежут, чтоб ресторан какой-то построить
— За невиконання цих правил штрафувати не будуть. Але своє місто треба любити і поради кодексу стануть у нагоді, — говорить письменник 49-річний Андрій Курков. На презентацію кодексу він прийшов зі співаком Олегом Скрипкою, 44 роки. У супроводі муніципального духового оркестру вони співають перед перехожими пісню "Києве мій".
— Посадить дерево несложно. Только его потом срежут, чтоб ресторан какой-то построить или торговый центр, — каже друзям 20-річний Павло зі столичного району Борщагівка. Він читає кодекс уголос. Компанія п"є пиво і сміється з кожного коментаря свого приятеля.
"Столичні ініціативи" обіцяють роздавати кодекс у школах і паспортних столах 16-річним киянам, які прийдуть за першим паспортом.
— Сподіваюся, із часом усі будуть знати ці правила і виконувати їх стане модно. Поки що випускаємо маленькі книжки, розміром із сірникову коробку, які можна буде носити в кишені, — каже автор проекту Ігор Добруцький.
Коментарі