Ексклюзиви
пʼятниця, 08 квітня 2016 07:30

Керівники ЛНР воюють за контрабандне пальне
2

У місті Краснодон на Луганщині 4 квітня згоріло п’ять вагонів з вугіллям, яке збиралися відправити в Росію. Солярка розтеклася на 640 квадратних метрів
Фото: ФОТО З САЙТА www.cxid.info
Артилерійські підрозділи берегової оборони військово-морських сил України тренуються вражати морські цілі. Тривають стратегічні навчання ”Весняний грім-2016”. Війська відпрацьовують уміння реагувати на загрози — щоб відбити ймовірний широкомасштабний наступ. Керівні органи і флот взаємодіють, зокрема, із прикордонною службою. Солдати також навчаються переміщатися і маневрувати, переймають бойовий досвід учасників АТО. Працюють у наближених до реальних умовах.

— Це був добре продуманий підрив. Поруч із цистернами стояв ешелон вугілля — 55 вагонів. Їх готували для відправки в Росію. П'ять згоріли, — каже голова громадської організації "Права справа" з Луганська 43-річний Дмитро Снєгирьов.

На залізничній станції окупованого бойовиками Краснодона на Луганщині 4 квітня опівдні загорілися дві 60-тонні цистерни з дизпаливом. Саме туди прибуває російське пальне для ЛНР. Звідти ж бойовики відправляють у Росію вагони з видобутим вугіллям.

Одна цистерна перекинулася, паливо розлилося. Вогонь охопив два сусідні вагони з вугіллям. Близько 18:00 пожежу загасили, повідомляє так зване МНС ЛНР. Солярка розтеклася на 640 кв. м. Причину встановлюють. У соцмережах ширяться чутки, що вагони підірвали.

"Спрацював вибуховий пристрій, — пише один з очевидців у "Твіттері". — Вибух стався під цистернами".

— 28 березня керівник ЛНР Ігор Плотницький зібрав нараду в Луганську, — розповідає Дмитро Снєгирьов. — Обговорювали контрабанду палива з Росії. Озвучили цифри. Офіційно завезли 3,7 тисячі тонн. А всього — 9,6. 70 відсотків — тіньовий бізнес, який контролює так зване міністерство держбезпеки ЛНР. Його очолює екс-підполковник СБУ Леонід Пасічник. Ще в Україні він нібито боровся з контрабандою, а фактично її кришував. Продовжив це робити в ЛНР. Пальне йде жителям і на шахти та металургійні комбінати. Навіть обсяги лишилися ті самі, що за Пасічника в Україні. Так само — продукти, наркотики, зброя.

Окупанти не звинуватили в підриві Україну, як роблять зазвичай. Це підтверджує версію про внутрішній конфлікт. Вагони могли підірвати за наказом Пасічника, який хотів замести сліди контрабанди. Або ж Плотницький хотів таким чином "ударити його по руках". Зараз створює в ЛНР мережу псевдодержавних АЗС. Має 30 заправок, а планує — 80. Хоче замкнути всі потоки на собі — постачання, транспортування і продаж палива.

На нараді вирішили, що боротьбу з контрабандою очолить голова ради міністрів ЛНР Сергій Козлов. Тобто Плотницький фактично поставив над силовиками свою людину. Але може статися, як в Абхазії чи Осетії. Там силовики вчиняли заколоти й самі очолювали "республіки". Плотницькому дадуть зав'язнути в корупції. Потім з'явиться такий собі борець як Пасічник і скине його. На луганчанах це не позначиться. Вони воюють за фінансові потоки. Добробут людей там нікого не турбує.

Друга версія — підрив міг організувати керівник ДНР Олександр Захарченко. Плотницький вивів з-під його контролю Луганську дирекцію залізничних перевезень. 11 березня ЛНР прозвітувала, що "націоналізувала" 3,4 тис. вагонів і 28 станцій. Раніше Захарченко блокував луганські вагони з вугіллям у Дебальцевому, а зараз міг і підірвати. На користь цієї версії свідчить те, що горів ешелон вугілля.

Коротко

У Донецьку вісім п'яних бойовиків стріляли по перехожих. Місцеві жителі викликали військову поліцію ДНР, повідомляють "Українські новини" з посиланням на власні джерела в штабі АТО. Бойовики зчинили перестрілку. Тільки після приїзду повного КамАЗа підкріплення зловмисників затримали.

Бойовики погрожують розпочати масштабну війну, якщо на підконтрольну їм територію зайде контингент міжнародної поліції. Про це заявив голова так званого парламенту ДНР Денис Пушилін. Будь-які спроби ввести озброєних людей обернуться справжньою війною, в яку будуть втягнуті країни Заходу, сказав він.

Поблизу Широкиного на Донеччині наші військові зупинили російських диверсантів, які намагалися потрапити в тил українських військ. Про це повідомляє Головне управління розвідки України. Загинув один і поранені троє російських морських піхотинців зі складу диверсійно-розвідувальної групи. Втрат серед українців немає.

Студенти з ДНР і ЛНР, які отримали дипломи невизнаних вузів, можуть пройти переатестацію на території України. Для цього мають здати іспити з української мови та історії України. Про це йдеться в законопроекті щодо забезпечення права на отримання освіти, який підписав президент Петро Порошенко 4 квітня.

76 разів бойовики обстріляли українських військових 6 квітня. 23 рази — із заборонених мінометів калібром 82 і 120 мм, повідомляє прес-центр штабу АТО. Найважче було в Авдіївці — її обстріляли 22 рази. Сили АТО відбили всі атаки й продовжують контролювати ситуацію.

21 тисяча українців поранені за два роки російської агресії на Донбасі. Ще 1,75 млн стали переселенцями. Про це говорить президент України Петро Порошенко.

1,5 мільйона українців опинилися перед загрозою голоду через конфлікт на Донбасі. З них 300 тис. потрібна термінова допомога, кажуть у Всесвітній продовольчій програмі ООН. Планують допомогти 270 тис. людей.

Зараз ви читаєте новину «Керівники ЛНР воюють за контрабандне пальне». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути