пʼятниця, 18 червня 2010 08:57

Картоплю треба обробляти до десятої ранку або після сьомої вечора

Автор: фото: Ірина РЕРІХ
  Антоніна Ніщименко: ”Колорадські жуки — своєрідний індикатор чистоти культури. Якщо вони їдять картоплю, можна їсти й нам”
Антоніна Ніщименко: ”Колорадські жуки — своєрідний індикатор чистоти культури. Якщо вони їдять картоплю, можна їсти й нам”

— Більшість отрутохімікатів від колорадських жуків різняться хіба що назвою, — вважає 33-річна Антоніна Ніщименко із Державної інспекції захисту рослин Полтави. — "Антиколорад", "Антижук", "Гідро", "Жукомор", "Конфідор Максі", "Конфідор", "Ратибор" — препарати одного ряду. Діюча речовина в них — імідаклоприд.

Майже всі вони — системної дії. Рослини всмоктують розчин через листя. Він захищає городину за нормальної погоди до трьох тижнів. Колорадські жуки, з"їдаючи покроплену зелень, гинуть.

Інша група — контактні. Назва говорить сама за себе: отрута потрапляє на шкідника, і він помирає. Це препарати "Антиколорад", "Карате Зеон", "Енжіо", "Актара 25" та "Актара 240". Колорадські жуки адаптуються до пестицидів. Для ефективності раджу обробляти картоплю  по черзі — системними і контактними пестицидами.

Коли краще обприскувати картоплю?

— Увечері після 19.00. Та не дуже пізно, щоби препарат не змила роса. Або вранці до 10.00, коли роса вже зійде. Найкраще при температурі повітря 15–20 градусів. Тоді отрута менше випаровується. Обробляють город у хмарну погоду, але за 2–3 години до дощу.

Більшість препаратів різняться хіба що назвою

Скільки разів за сезон можна обприскувати картоплю?

— Її обробляють до та після цвітіння. Тільки не в той час, як цвіте. Хоча більшість господарів пізніше вже не знищують колорадів. Вважають, що жуки бульбам не зашкодять. А даремно. Колоради ховаються у ґрунті й наступного року з першим теплом вилазять і гризуть молоді пагони. Останню обробку треба провести за 20–30 днів до збирання врожаю. Якщо не витримати цей час, картоплею можна отруїтися.

Перед посадкою бульби обробляють отрутохімікатами. Чи не потрапляють вони в молоду картоплю?

— Препаратами "Престиж", "Актара", "Антижук", "Матадор", "Тирана", "Шедевр" обробляють картоплю до посадки. Вони двокомпонентної дії — захищають від шкідників і хвороб протягом 60 днів. Через два місяці розкладаються в ґрунті й не залишаються в культурі. Колорадські жуки починають їсти листя на картопляних кущах, тому їх обприскують іншими пестицидами.

Чутки про небезпечність цих препаратів безпідставні. У бульбах нового врожаю не залишається отрутохімікатів. Колорадські жуки — це своєрідний індикатор чистоти культури. Якщо вони їдять картоплю, можна їсти й нам.

Зараз ви читаєте новину «Картоплю треба обробляти до десятої ранку або після сьомої вечора». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути