У понеділок, 3 грудня, в Україні похолоднішало. У більшості регіонів випав мокрий сніг. На півдні країни вирував штормовий вітер з дощем, піднявся рівень води в Чорному морі.
В Одесі в ніч на понеділок ураган повалив понад 80 дерев. Вони пошкодили трамвай та чотири авто. Одного водія затисло в салоні.
Під водою опинився одеський гідропарк Лузанівка. Паркову зону затопило на відстані 200 м від моря. Вода спала після полудня.
— Очень большая была волна — 4 метра высотой. Сорвало пандусы для инвалидов. Тротуарную плитку смыло в море. Бетонные плиты, 40 сантиметров толщиной, их устанавливали с помощью подьемного крана, вырвало и унесло, — розповідає Сергій Кочатовський, 37 років, директор комунального підприємства "Лузанівка".
Затопило ресторани та бари, розташовані за 100 м від пляжу.
— Вода стояла даже внутри помещения. Площадка затоплена по сидушки, сантиметров на 50 от пола, — розповідає Геннадій Ємєлін, директор ресторану "Манарола".
Близько 13.00 у дитячу обласну лікарню з травмою голови відвезли 6-річну дівчину. На вул. Заболотного, 12а на неї впав уламок гілки. Також травмувало чоловіка на вул. Бугаєвської, 34. На лобове скло його авто впало дерево.
У прибережній зоні Очаківського та Березанського районів на Миколаївщині затопило понад 20 баз відпочинку. Вода стояла заввишки 1 м. Евакуювали 45 працівників.
— Рятувальники були по пояс у воді. Обходили кожну базу, бо не знали, скільки там людей. Деякі сиділи на парканах та дахах будинків, — розповідають в управлінні з надзвичайних ситуацій.
По Україні без світла залишилися 302 населені пункти в 14 областях. Найбільше — на Херсонщині, Київщині, Дніпропетровщині та Полтавщині.
4 грудня вранці 47-річний Ігор Павлюк автомобілем "лада" з'їхав у кювет на трасі Гнівань — Вінниця. Ходить уздовж дороги, п'є чай із термоса.
— Кожен стає, пропонує помощь. Але хіба мені можна помогти, як сам дурак. Не поміняв літні шини. Всю дорогу мене носило, як шаріка тенісного, а тоді таки кинуло на обочину. Позвонив куму. Він мені термос чаю притарабанив і гроші позичив на нові шини. Я знав, що зі мною щось станеться. Коли виїжджав із Гнівані побачив бабу, яку місцеві відьмою називають. Стояла на трасі у шість ранку і хтіла, щоб я її підвіз. Я не взяв, бо боюся її. Відтоді на душі було тривожно.
Ігор Павлюк на трасі простояв 4 год.
Увечері на дорогах столиці через снігопад утворилися затори. За даними інтернет-ресурсу "Пробки-Яндекс", що досліджує завантаженість доріг, на 19.00 вони сягнули 9 балів із 10. Востаннє таке було 2 грудня позаторік.
— У такий час варто пересісти зі свого авто у громадський транспорт, — радить викладач курсів "Як оминати пробки" Богдан Аганін, 38 років. — Та якщо вже виїхали, то є два варіанти, як добратися додому: лишити машину на роботі й їхати на метро або ж — лишити на парковці, а пізніше забрати. Багато людей саме так і зробили. Затори виникли тому, що не всі встигли "перезутися" в зимову гуму.
31-річний Віктор виїхав із Києва до міста Бориспіль "Шкодою Октавією Тур".
— На выезде из Борисполя в сторону села Глыбокого было очень жесткое ДТП. "Нива" всмятку. Гайцов — полно. Метель поднялась — ничего не видно с "ближним". С "дальним" еще хуже.
У понеділок у Києві сталося 216 аварій. За весь минулий тиждень — 33.
Коментарі