26 населених пунктів на Вінниччині постраждали від розливу Дністра у липні 2008 року. Серед них 14 — у Могилів-Подільському районі. В області тоді евакуювали близько 5 тис. людей. Колишній міський голова Могилів-Подільського 47-річний Михайло Саволюк називає п'ять проблем, що виникають під час затоплення.
1. Немає надійної системи оповіщення. Телебачення не годиться, багато користуються супутниковим і кабельним. Найпростіше оголошувати про надзвичайну ситуацію через місцеве радіо. Можна розставити гучномовці по місту. Люди мають знати, де є можливість поїсти, переночувати й перечекати повінь. Це можуть бути школи, дитсадки, дитячі табори, лікарні.
2. Починається паніка. Транспорт не ходить. Люди бояться голоду й холоду, тому масово стягують із прилавків усе: від круп до гумових човнів. Насправді треба боятися ночувати у власних будинках. Вони часто збудовані без дозволів і від води можуть упасти.
3. Зростання цін на хліб. У перший день повені в Могилеві-Подільському він подорожчав у чотири рази. Кілька підприємців, які привозили товар, утекли з міста. Інші цим скористалися.
4. Нечистоти розтікаються по місту. Насосну каналізаційну станцію доводиться обкладати мішками з піском і постійно відкачувати. Інакше стоки попадуть у воду. Тому в цей час краще пити бутильовану.
5. 80 відсотків сімей не страхують будинки. У серпні 2008-го нам пощастило, бо підтоплення трапилося перед виборами. Президент і прем'єр розпорядилися компенсувати втрачене майно. Усім роздали по тисячі гривень. Ще ми добилися компенсації для людей, які залишилися без будинків. Зараз Янукович з Азаровим не можуть справитися з розчищенням снігу та дорогами. Грошей не вистачає. Тож цього року не варто розраховувати на державну допомогу тим, кого підтопить.
Коментарі