Злодії позначають квартири для пограбування за допомогою наліпок-цінників. Наклеюють їх на поштові скриньки. Про це пише в соцмережі казкар 52-річний Сашко Лірник:
"Зараз у Києві аншлаг пограбувань квартир. Наводчик відслідковує помешкання. І помічає номери квартир у під'їзді — наклеює папірці на поштові ящики. Потім помешкання грабують. Ми у себе вчора знайшли такі на трьох скриньках. Саме ті квартири, де нікого вдома не було, або простенький замок".
— Маю знайомого. Він — колишній слідчий. Розповідав, як крадуть. Каже, це команда наводчиків і крадіїв. Залазять удень, коли всі на роботі. Особливий ризик для перших і останніх поверхів. Нагорі лізуть через дах під виглядом будівельників-висотників, — згадує Віра Семенова, 26 років. — Я наліпила оголошення в під'їзді, попередила дідуся з нашого поверху, квартиру якого позначили. Й обідрала цінники.
— У нас за тиждень втретє прийшли в один і той же під'їзд, виламували двері, коли вдома була хазяйка. Вона здійняла крик і викликала міліцію. То злодії піднялися двома поверхами вище, ввалилися в іншу квартиру. А міліція прибула аж надвечір. У будинку мами на Сирці за 10 днів п'ять квартир вивернули, наша була другою в черзі. А забрали аж цілу мамину пенсію 1300 гривень. Речі поперевертали догори дриґом, — каже 37-річна Надія Козак.
"На днях сняла с двух ящиков соседей ценники. Пару недель назад сломали домофон — выдрали всю начинку", — пише в соцмережі киянка Тетяна Мельникова, 34 роки.
"На магнитах дверей в подъезде наклеивают изоленту, чтобы можно было дверь открыть без ключа", — пише Роман Рубан.
— Цьогоріч кількість пограбувань квартир у столиці майже така ж, як 2014-го. За три місяці випадків було близько 1,5 тисячі. Але злодії, які клеїли б стікери, нам не траплялися. Працівники карного розшуку кажуть, що крадії мають свої методи. Так, вони роблять позначки. Але такі, що людина ніколи не помітила б. Інакше, який у тому сенс? Та якщо хтось вештається під будинком, видзвонює вас на телефон чи у двері, викличте дільничного інспектора, — радить Ірина Левченко, заступник начальника прес-служби столичної міліції. — Не можна пов'язувати квартирні крадіжки з переселенцями з Донбасу. Хоча події в країні, безумовно, впливають на криміногенну ситуацію. Та крадуть незалежно від того, звідки приїхали і хто вони.
Правоохоронці кажуть, що почастішали розбійні напади — відкриті пограбування із застосуванням зброї та погроз.
Коментарі