— Два-три роки тому проводили дослідження. Показали, що розрив між освітою в сільській місцевості та містах становить понад два роки. Також є зв'язок між майновим статусом сім'ї школяра і тим, як він складає ЗНО. Не кожен може дозволити собі послуги репетитора, — говорить 24-річний Олександр Папіш, фахівець з онлайн-освіти.
— Це не тому, що в селах погані вчителі. Просто освітні можливості в містах більші. Зменшити розрив може вільний доступ до навчальних матеріалів, що допоможуть підготуватися до ЗНО. Корисні соціальні проєкти, які надають можливість безкоштовно здобути навички та знання незалежно від місця перебування й майнового статусу. Головне, щоб був доступ до інтернету.
Самому підготуватися й добре скласти ЗНО — можливо. Знаю такі приклади. Є діти, які роблять це самостійно. Їм комфортно, вони розплановують свій графік. Дехто йде на курси. Це залежить від того, який підхід у дитини до навчання. Чи потрібно їй мати наставника. Тоді корисна допомога репетитора. Є круті фахівці з підготовки до ЗНО. Ціни в них починаються від 500 і доходять до 1500 гривень за годину. Раджу починати готуватися за рік до тестування.
Учні не можуть скласти його лише на базі власних знань, бо програми шкільна і ЗНО — відрізняються. Наприклад, програма з математики відірвана від реального життя. Не вистачає практичності — як використовувати ці знання в житті. Це стосується всіх предметів. Сучасні діти не розуміють — навіщо вчити, якщо не бачать прикладного застосування.
Коментарі
1