57-річний Володимир Лис із Луцька вирахував за народною методикою спостереження прогноз погоди на 2007-й. Синоптик обіцяє прохолодну весну, спекотне літо та теплі погожі дні восени.
— Я складаю прогноз за своїм методом спостереження із 26 грудня по 6 січня. Ці дні мовби проектують погоду на відповідні місяці року, — каже Володимир Лис.
За його словами, цьогорічний лютий буде щедрим на сніг, особливо у першій декаді місяця. Потім настане коротка перерва, після якої ще раз випаде сніг. У 20-х числах можлива відлига. А закінчиться календарна зима пронизливими вітрами й морозом.
Майже весь березень буде холодним. Коротка відлига очікується на початку третьої декади місяця. Після неї повернеться справжня зима. Якщо й потеплішає, то хіба що 29–30 числа.
Початок квітня — також прохолодний. Перед самою Пасхою, яка цього року припадає на 8 квітня, стане тепліше. Середина місяця і практично вся друга декада будуть теплими й переважно сонячними. Орієнтовно 22–23-го пройдуть невеликі дощі. А на початку третьої декади настане справжнє весняне тепло.
У травні температура подекуди сягатиме 20 градусів. У другій декаді дощитиме, а на початку 20-х чисел знову вигляне сонце.
Червень розпочнеться теплими днями. Приблизно за тиждень погоду зіпсують нетривалі дощі з похолоданням. Грози пройдуть двома хвилями — ймовірно 6–7-го і 10–11 червня. Температура повітря знизиться до 14–16 градусів. У середині другої декади поступово випогодиться. Кінець місяця очікується сонячний і дуже теплий.
На початку липня стоятиме спека. Другу ж десятиденку розпочнуть нетривалі теплі дощі. Потім повернеться суха сонячна погода. Між 15 і 25 липня очікуються короткочасні хвилі дощів.
Наступного Нового року будуть морози зі снігом
У перших числах серпня пройдуть "сліпі" дощі. Десь 5–6 числа запанує тривала спека. У другій декаді спостерігатимуться кілька дощових днів. Можливо, грози пройдуть 15–18 серпня. Але за тиждень повернеться спека. А ось майже вся третя декада місяця прогнозується прохолодною.
Перші дні вересня будуть погожими. У десятих числах похолодає. Загалом місяць заповідається сприятливим для збору врожаю.
Жовтень почнеться майже літнім теплом. Температура повітря сягатиме 17–19 градусів. Ближче до 20-го настане справжня осінь. Але в кінці місяця повернеться тепло.
Відчутно похолодає відразу після Дмитра — 8 листопада. Потім буде ще одна хвиля тепла, а в третій декаді її змінять майже безперестанні дощі.
Грудень видасться доволі теплим. Лише на початку місяця вдарять морози і випаде сніг. Потім настане довготривала відлига — приблизно із 5–6-го по 21–22 грудня. А в середині третьої декади повернеться мінусова температура. Справжня зима прийде приблизно 25–27 числа. Імовірно, морози зі снігом захоплять і початок наступного року.
Володимир Лис наголошує, що його довгостроковий прогноз погоди справджується в радіусі 150 км від Луцька. Хоча не заперечує: торік передбачення справдилося навіть на Донбасі та Луганщині. Однак вважає це щасливим збігом.
— Зараз модно посилатися на парниковий ефект, вплив цивілізації на зміну клімату Землі. Вважаю, що такий вплив незначний і становить не більше п"ятнадцяти відсотків, — каже Володимир Лис. — Насправді погодні аномалії, зокрема нинішній теплий січень, якого не було в Україні з 1899 року, навмисне запрограмовані природою. Тепла погода кінця ХХ століття дуже нагадує перебіг погоди наприкінці Х століття. Періоди великих потеплінь і похолодань завжди чергувалися на нашій планеті. Судячи з усього, теперішній період потепління розпочався в середині ХVІІІ століття і поступово набирає темпів. Можна припустити, що пік дуже теплих зим і спекотних літніх місяців припаде на середину ХХІ століття.












Коментарі
1