четвер, 15 вересня 2022 00:35

Євросоюз платитиме українським фермерам

Міністерство аграрної політики спільно з Європейським Союзом запустило програму грошової допомоги малим агровиробникам. 50 млн євро розділять між 10 тис. виробників сільськогосподарської продукції та понад 1 тис. фермерів.

— Дрібні сільгоспвиробники є основним джерелом продовольчої безпеки України та основними виробниками продукції для внутрішнього споживання. При цьому вони чи не найбільше постраждали від війни, — каже Фредерік Куне, керівник відділу співробітництва Представництва Євросоюзу. — Тому в рамках пакету бюджетної підтримки, яку Євросоюз виділив Україні в липні 2022 року, малі фермери отримають екстрену допомогу.

Гроші даватимуть фермерам, які оброб­ляють до 120 га сільськогосподарських угідь або мають від 3 до 100 корів. Розмір допомоги визначатиметься окремо у кожному випадку. Орієнтовно за кожен гектар землі платитимуть 3 тис. грн,­­­­­­ але загалом не більш як 372 тис. грн. За кожну корову — 5,3 тис. грн, ­але не більш як 530 тис. грн.

— Основна умова участі в програмі — це запис у державному аграрному реєстрі, який працює вже майже місяць, — говорить заступник міністра аграрної політики та продовольства Маркіян Дмитрасевич. — ДАР підтягує інформацію про худобу та дані на ділянки із державного земельного кадастру. Так можемо визначати, чи відповідає фермер встановленим критеріям. Хто надішле заявки у вересні, у жовтні отримає кошти.

Взяти участь у програмі можуть фізичні та юридичні особи, а також фізичні особи-підприємці до 15 листопада 2022 року. 70 агровиробників уже зареєструвалися. Програма не поширюється на окуповані, оточені населені пункти чи ті, де тривають активні бойові дії.

"Газету по-українськи" можна передплатити онлайн на сайті Укрпошти за "ковідну тисячу"

Зараз ви читаєте новину «Євросоюз платитиме українським фермерам». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути