54-річний Микола Кисличенко з міста Миргород на Полтавщині третій рік приїжджає до Сорочинців у костюмі Миколи Гоголя.
Офіційним Гоголем на Сорочинському ярмарку є полтавський актор Богдан Чернявський. Він працює з 2003 року.
— Чернявський буває тільки на офіційному відкритті. А прості люди теж хочуть із Гоголем побалакати, пофотографуватися, — говорить Микола Кисличенко. — По ярмарку ходять два десятки гетьманів. Чому ж не може бути кілька Гоголів? Пропонував організаторам свою кандидатуру, ті не згодилися. Плати мені не треба. Тільки б не гнали в шию. Про Гоголя розкажу що завгодно. 30 років працюю екскурсоводом.
Якось знайомий попросив зіграти Гоголя під час екскурсії у Сорочинському музеї, — продовжує. — Узяв парик, із курячого пір'я зробив вуса. Ото був екстрим. Підходжу до портретів, кажу, оце мій батько, оце мати. І так все по порядку. Тільки в останній залі, де посмертна маска, не сказав, що моя. Побоявся. Пізніше відпустив волосся, зробив зачіску, як у Миколи Васильовича. Ніс у мене немалий. Усі кажуть, я схожий на Гоголя.
За фото з ним просить 5 грн.
150 000
людей за день у середньому відвідали Сорочинський ярмарок. За п'ять днів побували до мільйона покупців. Торік у Сорочинці приїздили 780 тис. гостей.
25 000
гривень правив за панно з нутрії майстер Олексій Рівний із Дніпропетровщини. У композиції 1,5 м завширшки та 2 м завдовжки зображені вовк, вовчиця та двоє вовченят. Рівний шив панно півроку із двох із половиною тисяч шкурок нутрій.
Коментарі